Jest tylko jeden sposób by ocalić to co kochasz

sposób by ocalić to co kochasz

Pewnie sporą część swojego życia poświęcasz na życie wirtualne. Tam szukasz i znajdujesz inspiracje.  I właśnie dlatego ta wiadomość jest dla Ciebie. To wszystko możesz stracić jeśli nie będziesz wystarczająco dbać o to co naprawdę kochasz. Może nie jest tak z Instagramem, Pinterestem, Twitterem czy Youtube ale wall Facebooka to prawdziwa zagadka nawet dla największych znawców.

sposób by ocalić to co kochasz

Nieważne jak wiele wpadek zaliczył portal Marka Zuckenberga. Nieważne jak wiele ich jeszcze zaliczy. Przekroczył pewną masę krytyczną i zmienił nasz świat do tego stopnia, że kasowanie kont przez Elona Maska – twórcy elektrycznej Tesli czy Steve’a Wozniaka – współtwórcy sukcesu Apple’a na niewiele się zda. A jeśli sytuacja wygląda jak wygląda to szukamy rozwiązania by radzić sobie w ciągle zmieniającym się otoczeniu. Bo prawda jest taka, że jeśli nawet ktoś jest ekspertem od fejsa i wydaje mu się, że wie o nim wszystko to w tym czasie FB niepostrzeżenie testuje zmiany, nowe rozwiązania i algorytmy, które mają za zadanie wiedzieć o nas więcej a następnie wykorzystując podglądanie i śledzenie nas pokazywać nam jeszcze więcej ulubionych treści, profili, fotek i produktów.

sposób by ocalić to co kochasz

Szukałaś nowej torebki? Fejs to już wie. Nowa sukienka ? też już wie. Chłopak ?  niestety podobnie. Gdziekolwiek byśmy się nie rozejrzeli  – WIELKI BRAT CZUWA. Ostatnio fejs poprosił nas o wyrażenie zgody na rozpoznawanie naszej twarzy by wyszukiwać nas w sieci i lepiej „chronić naszą tożsamość ” a naprawdę jeszcze lepiej profilować to co mamy wiedzieć i oglądać. Ale przecież on to robił zawsze – tylko bez pytania. Po aferze z wyciekiem danych Panowie ogarnęli się i próbują jakość zakleić tę rysę na wizerunku. Ok ale nie o tym miało to wszystko być.

sposób by ocalić to co kochasz

Jeden sposób by ocalić to co kochasz

Wiemy, że Mark lubi zmiany. Ciągle coś zmienia. I często robi tak, że to co kochasz i ciągle do tego wracasz – znika. Kochasz podróże, fajne, inspirujące tematy, które powodują, że za chwilę chcesz wyjść i biec przed siebie w miejsce wymarzone. Ale odświeżasz swojego walla i już tego nie ma. Bo Mark wie lepiej co Ci pokazać.

sposób by ocalić to co kochasz

Jeśli zastanawiasz się dlaczego… od pewnego czasu nie widujesz swoich ulubionych treści to bądź pewna, że to… Mark. On wciąż poprawia algorytm by Facebook był bardziej „social”. A Twoje zdanie? Chyba nie bierze go pod uwagę.

Dlatego mamy dla Ciebie jedną, mega ważną radę. Jeśli jest coś co kochasz – lubisz do tego wracać, powiedzmy sobie szczerze – są to choćby nasze Szalone Walizki i opowieści o naszych podróżach na własną rękę a FB nie pokazuje Ci tego z jakichś powodów to jest na to sposób.

sposób by ocalić to co kochasz
Dorota i Jarek – Szalone Walizki

Wyszukaj nasz fanpejdż na fejsie  – Szalone Walizki. Jeśli już klikniesz i otworzy Ci się nasza strona to wystarczy dość prosta operacja. Znajdź pod głównym zdjęciem w tle zakładki LUBIĘ TO, OBSERWOWANIE i UDOSTĘPNIJ. Wybierz środkową klikając, rozwinie Ci się lista, w której możesz zmienić opcję na WYŚWIETLAJ NAJPIERW – tak jak my to mamy zaznaczone.

jeden sposób by ocalić to co kochasz

Inny sposób ?

W sumie na upartego jest też inny sposób.  Nawet jeśli nie polubisz jakiegoś fanpejdża, nie włączasz „obserwuj domyślnie” lub „najpierw” to jest dłuższy sposób na to by poradzić sobie z problemem ale wymaga więcej pracy.  Tym sposobem jest aktywność. Jeśli regularnie i świadomie wracasz do miejsca takiego jak Szalone Walizki i CO WAŻNE – lajkujesz i komentujesz nasze posty to algorytm Facebooku zaczyna łapać, że lubisz to miejsce i wyświetla Ci nasze treści niezależnie od tego czy klikniesz „Lubię” fanpejdż czy też „Obserwuję”.

sposób by ocalić to co kochasz

Dla Facebooka tak jak dla nas aktywność jest kluczowa bo przecież nikt z nas nie chce pisać w próżnię. A gdy piszemy, skąd mamy wiedzieć, że jesteś tam? z drugiej strony?

Najlepszy patent by się o tym dowiedzieć to właśnie kciuk w górę, może być też WOW lub SUPER. W zależności czy coś podpasuje lub nie.

sposób by ocalić to co kochasz

Jakoś tak zauważamy, że wolisz gdy sami pokazujemy się w świecie niż gdy pokazujemy świat. Ale świat tam jest i chcemy  pokazywać go takim jaki jest a do tego sprzedawać Ci najlepsze sposoby na to by nie przepłacać w podróży. By podróżować na własną rękę, cieszyć się tym jak dziecko i nie chcieć przestać. Zupełnie jak my.

sposób by ocalić to co kochasz

Jeśli to jest to co KOCHASZ – to prosimy, poświęć chwilę i kliknij WYŚWIETL NAJPIERW na naszym fanpejdżu gdy już wejdziesz. Albo wracaj do nas regularnie, bo tęskno nam tak samym. Roznosi nas radość z każdej planowanej podróży i z emocje po tych które już skończyliśmy. Komu jak nie Tobie możemy o tym opowiedzieć. Przecież wiesz jak to jest gdy coś się naprawdę KOCHA.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx