Please assign a menu to the primary menu location under menu

Wellington – filmowy przewodnik po stolicy Nowej Zelandii

wellington filmowy przewodnik

Wielu podróżników omija miasta wybierając naturę. Ale są miasta, który nie należy omijać i do takich na pewno zalicza się Wellington w Nowej Zelandii. Nie jest to typowa stolica bo wielkością przypomina stolicę Warmii i Mazur a klimatem Sopot. Ale tutaj przypadkiem można spotkać Petera Jacksona, reżysera Władcy Pierścieni oraz zobaczyć, gdzie przygotowano efekty do jego wszystkich filmów.

wellington filmowy przewodnik

Wellington ma też wiele innych zalet, o których pisaliśmy chociażby w tym poście: 10 faktów o Wellington w Nowej Zelandii, które warto wiedzieć.

wellington filmowy przewodnik

Położenie nad piękną zatoką, bogactwo przyrody, czystość, muzeum Nowej Zelandii a także Weta Workshop, gdzie przygotowano efekty i postaci m.in. do filmu Władca Pierścieni.

Cuba Street

wellington filmowy przewodnik

Każdemu polecamy też by wybrał się na Cuba Street. To ulica nowozelandzkiej bohemy, gdzie spotkamy artystów sztuk różnych. Ulicę wyróżniają nietypowe ozdoby, liczne podobizny Fidela, bogactwo knajpek, które przyciągają na wieczorną pintę piwa i żeberka.

wellington filmowy przewodnik

Wellington znane jest też z poszanowania środowisk LGBT.

Wellington – filmowy przewodnik po stolicy Nowej Zelandii

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na Youtube. Gdy to zrobisz kliknij też dzwoneczek w prawym górnym rogu. Będziesz wtedy wiedzieć o naszym nowych filmach, które pojawiają się na kanale co tydzień w niedzielę przed południem. Jeśli chcesz pozostać w klimatach filmowych to polecamy też vloga z Hobbitonu, gdzie powstały zdjęcia do Władcy Pierścieni i Hobbita. 

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
filipiny blog
1 rok temu

Hmmm w sumie spoko a jak wygląda sytuacja cenowa w mieście?

filipiny blog
1 rok temu

Głównie ceny transportu, jedzenia w średnich miejscach czy wejściówki. Ceny noclegów już obczaiłem na booking i aż tak nie zabijają a nie ukrywam, że ogladajac zdjęcia to miejsce bardzo mi do gustu przypadło 😮

4
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x