Blog Szalone Walizki

Dorota i Jarek – O nas

Globus Amsterdam

Szalone Walizki

Blog podróżniczy Szalone Walizki  narodził się z przygód jakie przytrafiają nam się od lat w podróży. W przeciwieństwie do rzewnych historii jakie czasem czytacie – nie wyszliśmy z korporacji. Dalej pracujemy a blog to nasza pasja. Dorotka prowadzi studio kosmetyczne Hedene. Jarek pół życia spędził w telewizji a teraz dalej działa w szeroko pojętej branży medialnej.

Zdaliśmy sobie sprawę, że największą wartością podróżowania są ludzie – których poznajemy. Dlatego na podróże przeznaczamy całe oszczędności.

Bo jak mawiają nasi znajomi, trumna kieszeni nie ma.

Gromadzimy emocje, wspomnienia, dobre wrażenia i kontakty na całym świecie.

Postanowiliśmy dzielić się tym co przeżywamy i mamy radość obserwować. Kochamy dobrą, różnorodną kuchnię, więc ta tematyka u nas  stale jest obecna. Organizujemy wyprawy. Jeśli jesteś zainteresowany jakąś podróżą, wyprawą, odezwij się do nas, pomożemy i doradzimy. Uczymy się, poznajemy świat, zdobywamy wiedzę, przeżywamy chwile, które mogą zmienić człowieka na zawsze. Z nami nie będziesz się nudził.

Kowalscy w podróży

Dorota Gil-Kowalska

Dorota Gil-Kowalska

Dziecięcy pokoik, na dywanie leży mała dziewczynka. Jeździ palcem po globusie, zastanawia się jak wyglądają te dalekie krainy, kto w nich żyje, jacy są tam ludzie. Właśnie tak uwielbia spędzać czas, na oglądaniu map, obserwowaniu globusa i snuciu planów. Marzy by zobaczyć Przylądek Dobrej Nadziei, być na Gali Oskarowej. I niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają. Część z nich już spełniłam, również poprzez ten blog i kontakt z Wami. Gala Oskarowa poczeka.

To ja – Dorota. Całe życie chciałam podróżować, zwiedzać świat, poznawać miejsca i ludzi. Teraz chcę swoimi doświadczeniami dzielić się z Wami.

Jarek Kowalski

Jarosław Kowalski

Podróże chyba nas połączyły. Ja przez ponad 20-a lat pracowałem w Polskim Radiu i TVP, uczyłem się i podpatrywałem najlepszych – Andrzeja Turskiego, Krystynę Czubównę, Bożenę Targosz czy Waldka Milewicza. Realizowałem wiele poważnych produkcji, w tym Festiwal Filmów Sportowych. Jednak ciekawość dziennikarska to również ciekawość świata. Ta ciekawość zapędziła mnie w 2006 roku pod wodę, kiedy zacząłem swoją przygodę z nurkowaniem. Dziś mam uprawnienia Dive Mastera PADI, nurka-ekologa KDP CMAS, pasjonuję się podwodną fotografią i filmowaniem i chcę tymi pasjami dzielić się z Wami. Obraz zastępuje niejedno słowo o czym będziecie mieli okazję się przekonać. Zapraszam do poznawania naszych przygód i świata z nami.