autor agnieszka

Dorota i Jarek

Blog Podróżniczy Szalone Walizki

Nigdy nie planowaliśmy prowadzenia bloga, ale jak widzisz „nigdy nie mów nigdy”. Tak jak podróże weryfikują wyobrażenia o świecie, tak życie weryfikuje plany. Podróżowaliśmy od zawsze, niegdyś osobno, a później razem i po namowach dobrych znajomych, by o tym pisać i dzielić się doświadczeniami, pod koniec 2016 roku powstały Szalone Walizki.

Ale nie oznaczało to rozstania się z dotychczasowymi zajęciami. Nie przeczytacie u nas, że rzuciliśmy korpo i ruszyliśmy w świat. Mamy bardzo ciekawe zajęcia poza blogiem, Dorota prowadzi studio kosmetyczne Hedene, a Jarka pochłania praca związana z organizacją wydarzeń artystycznych, film i muzyka filmowa. Pół życia spędził w mediach więc nic dziwnego. Początkowo blog to była prosta strona z kilkunastoma artykułami.

To co widzisz dziś to trzecia jej wersja na, której znajdziesz ponad 400 tekstów, linki do filmów, których stworzyliśmy ponad 200 na naszym kanale na Youtube.

Blog Szalone Walizki

Przy takiej liczbie łatwo można się zgubić, dlatego zmieniliśmy układ bloga na portalowy, by ułatwić poruszanie się i wyszukiwanie treści. Piszemy o tym co nas pasjonuje czyli przede wszystkim poradniki z podróży, o kuchni, winie, restauracjach, hotelach, o fotografowaniu i nurkowaniu, którym zajmuje się Jarek. Tworzymy też, choć nieregularnie podcasty, bo lubimy rozmawiać z ludźmi i spotykamy na swojej drodze takich, z którymi warto porozmawiać.

Wraz z blogiem założyliśmy konta na Facebooku a później na Instagramie. Później pojawił się Pinterest, LinkedIn, Threads, a także platformy podcastowe na Spotify i Apple Podcast. Linki do nich w formie ikon znajdziesz na blogu.

Dorota Gil-Kowalska

Wyobraź sobie dziecięcy pokoik, na dywanie leży mała dziewczynka. Jeździ palcem po globusie, zastanawia się jak wyglądają te dalekie krainy, kto w nich żyje, jacy są tam ludzie. Właśnie tak uwielbia spędzać czas, na oglądaniu map, obserwowaniu globusa i snuciu planów. Marzy by zobaczyć Przylądek Dobrej Nadziei, być na Gali Oskarowej. I niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają. 

Część z nich już spełniłam, również poprzez ten blog i kontakt z Wami. Gala Oskarowa poczeka. I chociaż lata mijają to ja wciąż podróżuję i realizuję pasję, która daje mi dużo dobrej energii do codziennego życia. 

Jarek Kowalski

Podróże chyba nas połączyły. A może ciekawość świata? Kto wie. Od kiedy pamiętam towarzyszył mi aparat. Pierwszą, radziecką Smienę dostałem gdy miałem 10 lat. Analogowa ciemnia nauczyła szacunku by myśleć zatrzymując chwile w kadrze. Pewnie dlatego na ponad 20 lat przepadłem w telewizji, a dziś oprócz prowadzenia bloga zajmuję się organizacją wydarzeń artystycznych, w tym festiwalu muzyki filmowej Arena oraz koprodukcją filmów. Fotografia podwodna to jedna z przyczyn, dla których nurkuję i dla których rozwijam do dziś swoje umiejętności i doświadczenie. Kocham obserwować podwodny świat i łapać najlepsze chwile. Nie tylko fotografuję, ale i filmuję dlatego zapraszam wspólnie z Dorotą na nasz kanał na Youtube bo znajdziesz tam również oprócz relacje z podróży – podwodne filmy.