Dorota i Jarek – O nas

Szalone Walizki

To blog o podróżach na własną rękę. Narodził się z przygód jakie przytrafiają się nam w podróżach od lat. Ale nie przeczytacie u nas o tym, że rzuciliśmy korpo i ruszyliśmy w świat. Nadal pracujemy zawodowo bo mamy ciekawe zawody a podróże to nasza pasja, która stała się też nowym zawodem. Dorotka prowadzi studio kosmetyczne Hedene. Jarek pół życia spędził w telewizji, teraz bliżej mu do filmu i świata Social Mediów.

Zdaliśmy sobie sprawę, że największą wartością podróżowania są ludzie – których poznajemy. Dlatego na podróże przeznaczamy całe oszczędności.

Bo jak mawiają nasi znajomi, trumna kieszeni nie ma.

Gromadzimy emocje, wspomnienia, dobre wrażenia i kontakty na całym świecie.

Na naszym blogu znajdziesz relacje z podróży, poradniki, recenzje, opisy kuchni wielu krajów, posty nurkowe, podwodne zdjęcia a także sporo filmów i vlogów, które znajdziesz również na naszym kanale na Youtube.  Pomagamy organizować wyprawy, planować trasy, doradzamy. Więc jeśli szukasz porad lub nie chce Ci w całości układać ciekawej trasy odezwij się do nas. Pomożemy lub zrobimy to za Ciebie. Z nami nie będziesz się nudził.

Kowalscy w podróży

Dorota - Szalone Walizki

Dorota Gil-Kowalska

Dziecięcy pokoik, na dywanie leży mała dziewczynka. Jeździ palcem po globusie, zastanawia się jak wyglądają te dalekie krainy, kto w nich żyje, jacy są tam ludzie. Właśnie tak uwielbia spędzać czas, na oglądaniu map, obserwowaniu globusa i snuciu planów. Marzy by zobaczyć Przylądek Dobrej Nadziei, być na Gali Oskarowej. I niech ktoś powie, że marzenia się nie spełniają. Część z nich już spełniłam, również poprzez ten blog i kontakt z Wami. Gala Oskarowa poczeka.

To ja – Dorota. Całe życie chciałam podróżować, zwiedzać świat, poznawać miejsca i ludzi. Teraz chcę swoimi doświadczeniami dzielić się z Wami.

Jarek - Szalone Walizki

Jarek Kowalski

Podróże chyba nas połączyły. A może ciekawość świata? Kto wie. Od kiedy pamiętam towarzyszył mi aparat. Pierwszą, radziecką Smienę dostałem gdy miałem 10 lat. Analogowa ciemnia nauczyła szacunku by myśleć zatrzymując chwile w kadrze. Pewnie dlatego na lata przepadłem w telewizji a obecnie na peryferiach filmu. Zdradzę Ci, że również fotografia podwodna to jedna z przyczyn, dla których nurkuję i dla których rozwijam do dziś swoje umiejętności i doświadczenie. Kocham obserwować podwodny świat i łapać najlepsze chwile. Coraz częściej jednak również filmuję, więc wpadaj na nasz kanał na Youtube bo znajdziesz tam również podwodne filmy. Chcę tymi pasjami dzielić się z Tobą. Obraz zastępuje niejedno słowo o czym nieraz możesz się przekonać. Zapraszam do poznawania naszych przygód i świata z nami.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.