Co zobaczyć w Kachetii? Dowiesz się z naszego pierwszego vloga z Gruzji.

co zobaczyć w kachetii

Gruzja – Kachetia opowiemy Ci we vlogu co warto zobaczyć

Co zobaczyć w Kachetii? Na pewno najpierw bezkresne stepy, które w tak małym kraju jak Gruzja dają wrażenie ogromu. Wiadomo, wszystko to kwestia perspektywy. A później oczywiście winnice. Ale zanim do nich dotrzecie zobaczcie najpiękniejsze, gruzińskie monastyry, których większość znajduje się właśnie w Kachetii.

co zobaczyć w kachetii

Bo monastyry to ważny kawałek historii Gruzji. Prawie tak ważny jak wino. Bo wino jest najważniejsze.

Dawid Garedża

co zobaczyć w kachetii

My po przylocie zaczęliśmy od słynnego Dawid Gareja leżącego na kompletnym odludziu, tuż przy granicy z Azerbejdżanem. To cały kompleks monastyrów założony przez trzynastu syryjskich mnichów. Jego nazwa pochodzi od imienia jednego z mnichów Dawida oraz skały, w której wszystko powstało.

Jedyny dwukopułkowy monastyr w Gruzji

monastyr Kvelatsminda

W drodze do Signagi a konkretnie w Gurdżaani zboczyliśmy z drogi by zobaczyć absolutny gruziński wyjątek. Monastyr Kvelatsminda czyli pod Zaśnięciem Matki Bożej – jedyny dwukopułkowy monastyr w Gruzji. Jest mało znany a naprawdę dobrze zachowany i prezentuje się znakomicie. Polecamy

Klasztor Bodbe i św. Nino

monastyr bodbe

Dwa kilometry od Signagi, na zboczu doliny Alazani znajduje się klasztor Bodbe. Powstał w IX wieku, jest siedzibą biskupów kachetyjskich a także najważniejszym miejscem pielgrzymek w Gruzji. W klasztorze znajduje się grób św. Nino, uważanej za tę, która sprowadziła do Gruzji chrześcijaństwo. W Bodbe zobaczymy także starą bazyliką, która przeszła gruntowną renowację.

Supra w Signagi

signagi

W Signagi zatrzymaliśmy się w guesthouse u Romana. Kontakt do znajdziecie przez sympatyczną ekipę z Georgia Adventure Club, z którą podróżowaliśmy po Gruzji. A supra u Romana była naprawdę wyjątkowa, idealna na start. No i oczywiście zgodnie z gruzińskim zwyczajem – nie do przejedzenia.

Co zobaczyć w Kachetii? Dowiedz się z naszego pierwszego vloga

Zatem zapraszamy na vlog z Gruzji – pierwszy vlog, którym zaczynamy gruzińską serię.

Zobacz też post: Signagi – skąd się wzięła nazwa miasto miłości?  

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowany
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
trackback

[…] Co zobaczyć w Kacheti? […]

trackback

[…] Co zobaczyć w Kachetii – pierwszy vlog z Gruzji […]

2
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x