Jeden powód by odbyć podróż życia

WOŚP 2018

Miej serce i patrzaj w serce – chciałoby się powiedzieć za wieszczem. W internetach z lubością wraca się do klasyków, czasem nie rozumiejąc co chcieli nam powiedzieć. Dlatego dobrze gdy każdy z nas czasem, tak bez planu odbędzie najważniejszą w życiu podróż… do wnętrza siebie. WOŚP to jeden z powodów by to zrobić

wośp 2018
fot. Piotr Bławicki / East News / Dzień Dobry TVN

W 2002 roku urodził się nasz Igor. Urodził się za wcześnie, dużo za wcześnie bo w 6 miesiącu ciąży. Ważył 700 gramów. Po niecałych dwóch tygodniach ważył 580 gr !!! Przeżył krytyczny moment. Miał typowe problemy skrajnego wcześniactwa ale jeden największy. Zdiagnozowano u niego retinopatię wcześniaczą. Jednym słowem odklejały mu się siatkówki i groziła mu ślepota do końca życia.

Igor miał szczęście

Szczęściem Igora było to, że istniała już Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To że rok wcześniej Rada Fundacji – znani i doświadczeni lekarze wspólnie z Jurkiem Owsiakiem podjęli decyzję o uruchomieniu Programu Przeciwdziałania Retinopatii Wcześniaczej. Gdy urodził się Igor w całej Polsce pojawił się sprzęt z zakupów Fundacji. Dorotka przebojem trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka i znakomitego dr. Wojciecha Hautza, który natychmiast operował oczy, dzięki czemu… Igor widzi.

WOŚP 2018

Igor jest pod stałą kontrolą dr. Hautza ale w studiu WOŚP spotkali się pierwszy raz. I to akurat podczas XXV Finału WOŚP.

Igor dziś widzi

Igor ma dziś ogromną wadę wzroku. Ograniczone pole widzenia. Ale… widzi.

Można powiedzieć, że takich historii jak historia Igora jest pełno jak Polska długa i szeroka. Tak – macie rację. Bo każdy nosi swoją historię. Razem składają się w całość idei jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Idei, która narodziła się z chęci niesienia pomocy innym, dzielenia się dobrem. Każde polskie dziecko przez ostatnie ćwierć wieku korzystało z inkubatorów, respiratorów i innego sprzętu jak chociażby do przesiewowego badania słuchu, które jest obowiązkowe z serduszkiem WOŚP. Orkiestra pomyślała też o dojrzałych Polakach uruchamiając na jubileusz XXV lecia Program Godna Opieka Medyczna dla Seniorów.

WOŚP 2018

Również z okazji jubileuszu, rok temu mieliśmy okazję spotkać się z Jurkiem w studiu Dzień Dobry TVN i porozmawiać o tej historii i pomaganiu. Program jest wciąż na stronach DD TVN i można go zobaczyć pod tym linkiem.

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/widzi-dzieki-wosp-teraz-sie-odwdziecza,219658.html

Podróż życia to podróż do wnętrza siebie

Jeżeli nigdy nie korzystałaś lub nie korzystałeś ze sprzętów sygnowanych serduszkiem WOŚP to być może ta sprawa Cię nie dotyczy. Ale kto wie kiedy przyjdzie czas i taka chwila? Służba zdrowia jaka jest, każdy widzi  – nie trzeba do tego orłów. Nawet w najbogatszych krajach jest problem z zapewnieniem dostępu do wszystkich usług. Więc nieważne  kto by to nie był – jeśli chce pomagać – niech pomaga bo czyni dobro. A do tego idea Wielkiej Orkiestry jak mało która potrafi jednoczyć ludzi i zachęcać do działania. Pewnie zupełnie przypadkowo kolejne lata to kolejne rekordy zebranych kwot. I tak trzymać.

WOŚP 2018

My mamy swoją historię i swój powód. I bez niego pomagalibyśmy bo uważamy, że tak trzeba. Zwykła przyzwoitość nakazuje wesprzeć WOŚP, Caritas, Rotary i inne organizacje, które uznały, że najlepszym celem jest dzielenie się dobrem.

Każdy ma swoją historię i swój powód. Jeśli znajdziesz swoją to 14 stycznia 2018 idź na XXVI Finał  i pomóż, najlepiej jak potrafisz.

Wyjątkowa walizka od Szalonych Walizek na aukcji charytatywnej Allegro Wspiera WOŚP

A jeśli uznasz, że chcesz to zrobić z nami, to możesz zalicytować wyjątkową walizkę od Szalonych Walizek, która znalazła się na aukcji charytatywnej Allegro Wspiera WOŚP. To oldschoolowa walizka Levisa wykonana z materiału jeansowego w kolorze czerwonym ze skórzanymi dodatkami.WOŚP 2018

Kupiliśmy ją podczas pierwszego pobytu w Nowym Jorku na Dolnym Manhattanie. Przejechała z nami wiele krajów, dzielnie służyła i nadal jest w znakomitej formie – w pełni sprawna. Jeśli zechcesz wesprzeć tegoroczną akcję Program Wyrównywania Szans w Leczeniu Noworodków to może zalicytować w aukcji poniżej. Im więcej przebijecie – tym więcej kasy pójdzie na dzieciaki. Więc do dzieła. Dziękujemy – Igor, Dorota i Jarek

WOŚP 2018

http://aukcje.wosp.org.pl/wyjatkowa-walizka-od-szalonych-walizek-i5877517

Jeśli spodobał Cię się nasz post udostępnij go – pomożesz wspierać WOŚP. A zostawiając lajka lub komentarz, sprawisz nam radość – Dorota i Jarek.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Bo moje życie to podróż/Podróże/Fotografia
Bo moje życie to podróż/Podróże/Fotografia
6 lat temu

Świetna inicjatywa! Wielką Orkiestrę zawsze wspieramy, ale także inne organizacje, które pomagają zwierzętom. Warto pomagać!

Szalone Walizki
Szalone Walizki
6 lat temu

My mamy swój powód ale i bez tego zawsze nam się chciało i uważaliśmy, że dawanie jest przyjemniejsze niż tylko branie ❤️

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Piękna historia

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Podobna historia jak u nas, pozdrowienia dla Pana Doktora, wspieramy od początku orkiestry ❤️

Szalone Walizki
Szalone Walizki
6 lat temu
Odpowiedzieć do  Anonimowo

Warto pomagać ❤️❤️❤️

Taste&Travel by Agnieszka Trolese
Taste&Travel by Agnieszka Trolese
6 lat temu

Piękny tekst! Aż mam ochotę Was wyściskać ❤️❤️

Szalone Walizki
Szalone Walizki
6 lat temu

Agnieszka – życie pisze najlepsze scenariusze. Z happy endem . A wyściskasz jak się zobaczymy

7
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx