Bałtyk koło Mielna – pogapmy się na zachód słońca

bałtyk koło mielna

Mielno – piękny kawałek polskiego wybrzeża

Choć zabrzmi to banalnie to Bałtyk koło Mielna jest tak samo piękny jak w innych częściach polskiego wybrzeża. Choć może brak mu wysokiego klifu jak w gdyńskim Orłowie ale tutaj czuć siłę dużej wody a szerokie plaże o dziwo nie są tak zatłoczone jak we Władysławowie.

bałtyk koło mielna

W okolicy jest wyjątkowo dużo atrakcji do odwiedzenia dlatego jadąc na środkowe wybrzeże zabraliśmy obowiązkowy sprzęt foto i drona. Przede wszystkim chcieliśmy zobaczyć jak z góry wygląda mocno nietypowe jezioro Jamno.

bałtyk koło mielna

Powstało w wyniku zamknięcia bałtyckiej zatoki a Bałtyk wciąż ma na dawną zatokę wpływ przelewając  wodę przez Jamieński Nurt. Czystość wody w jeziorze w ostatnich latach mocno się poprawia dlatego stało się ono ulubionym miejscem sportów wodnych.

bałtyk koło mielna

Co ciekawe Jamno jest dziewiątym pod względem wielkości jeziorem w Polsce.

Jezioro Jamno w Mielnie

Jezioro Jamno to bardzo spokojny akwen, który jest też ulubionym miejscem wypoczynku turystów. Latając dronem wypatrzyliśmy w powietrza nawet tak ciekawe domy na wodzie, które aż kusiły by w nich się zatrzymać.

bałtyk koło mielna
bałtyk koło mielna

Zachody słońca w Przystani Rybackiej w Unieściu

Ale dla nas nad morzem nic nie ma takiej magii przyciągania jak porty jachtowe lub rybackie szczególnie o zachodzie słońca. Wybraliśmy więc przystań w Unieściu, która przystanią jest raczej z nazwy. Oprócz wyciągarki dla kutrów nie ma tu żadnej infrastruktury. Ale za to jest niezbyt tłoczno i to świetne miejsce na świeżą rybę. Można więc było spokojnie siąść by zamówić pysznego sandacza z pobliskiego Jamna i  poczekać do wieczora na zachód słońca. Niestety w czerwcu nadchodzi dość późno bo około godziny 22.00

kutry rybackie w unieściu
plaża w unieściu
plaża w unieściu

Pogapmy się na zachód słońca

Przy odrobinie szczęścia można trafić na przepiękny zachód słońca więc nie ma co więcej gadać tylko pogapmy się na piękne barwy słońcem malowane. Nie wiem jak Wy ale my lubimy poczekać na ten moment chwilę po zachodzenia słońca gdy kryje się ono za widnokręgiem. Wtedy niebo gra całą paletą barw i jest jeszcze bardziej kolorowo niż o zachodzie.

Jeśli nie wiedzieliście o tym spróbujcie sami poczekać chwilę dłużej i sprawdzić własnym okiem.

kuter rybacki w unieściu
kuter rybacki w unieściu

https://www.instagram.com/p/ByshC0fo1JR/
plaża w Unieściu

Kochasz wieczorne słońce? Zobacz nasz inny post:

Polecamy też nasz film z ulubionej części Polski:

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Globtroterek
Globtroterek
4 lat temu

Ale piękne zdjęcia! Nie możemy się napatrzeć 😉

toexplore
toexplore
4 lat temu

I nie trzeba jechać na drugi koniec świata, wszystko co najpiękniejsze mamy pod ręką 🙂

Koło
Koło
4 lat temu

Jedno z tych zdjęć mam na tapecie 😀

Koło
Koło
4 lat temu
Odpowiedzieć do  Szalone Walizki

Dobry pomysł 😀

Zuzanna
Zuzanna
3 lat temu

Świetny post, naprawdę bardzo inspirujący i kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu,że nasz kraj jest piękny! Przyznam, że ja uwielbiam również Sarbinowo. Urzeka mnie tamtejsza promenada i piękne zachody słońca obserwowane popijając kawę lub herbatę w kawiarni. Pozdrawiam!

8
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx