Filmy o Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

filmy o szlaku architektury drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej Podkarpacie

Te filmy o Szlaku Architektury Drewnianej na Podkarpaciu pewnie możesz samemu wyszukać w czeluściach Youtuba ale szanując Twój czas chcemy zaprosić Cię na dylogię poświęconą atrakcjom sakralnym i niesakralnym Szlaku obejmującego m.in. Beskid Niski czy Bieszczady. Wszystko w jednym miejscu.

filmy o szlaku architektury drewnianej

Dylogia to cykl dwóch filmów bo uznaliśmy, że w taki sposób będziemy mogli pokazać Ci różnorodność tego szlaku. Pierwszy to Perły Architektury Drewnianej czyli najpiękniejsze cerkwie i kościoły a drugi niesakralne obiekty Podkarpacia.

filmy o szlaku architektury drewnianej

Cały Szlak oferuje aż 9 tras o łącznej długości ponad 1200 km. Możesz na nim obejrzeć 127 cerkwi, kościołów, dworów skansenów czy też całych zespołów drewnianych chat. A wyobraź sobie, że zawieruchy wojenne i dziejowe przetrwała zaledwie połowa z nich.

Perły Architektury Drewnianej Podkarpacia

W filmie o perłach Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia chcieliśmy pokazać najpiękniejsze cerkwie Podkarpacia, w tym wszystkie z listy UNESCO czyli w Haczowie, Bliznem, Chotyńcu, Radrużu i Smolniku oraz takie, których malownicze położenie aż prosiło się by je zaprezentować.

Szlak Architektury Drewnianej Podkarpacia – niesakralne ciekawostki

W drugim filmie z tego cyklu zobaczysz najciekawsze, naszym zdaniem, atrakcje niesakralne Szlaku Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. To piękne Skanseny w Sanoku, Markowej czy Przeworsku, zespoły zabudowy drewnianej w Pruchniku, Mrzygłodzie czy Jaśliskach. Oraz wyjątek niewpisany do zestawienia atrakcji Szlaku, który naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie i bliższe poznanie. To projekt “Cichy Memoriał” Arkadiusza Andrejkowa.

Ten projekt to prace jakie powstały na starych chałupach i stodołach, które mają upamiętnić zwykłych mieszkańców tych ziem. A więcej o projekcie dowiesz się z tego filmu.

Gdzie znaleźć informacje o Szlaku Architektury Drewnianej

Pełne informacje o Szlaku można znaleźć na stronie internetowej

www.sad.podkarpackie.travel

Filmy o Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

Miejsca, które odwiedziliśmy na Szlaku, możesz znaleźć na tej mapie.

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x