Filmy o Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

filmy o szlaku architektury drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej Podkarpacie

Te filmy o Szlaku Architektury Drewnianej na Podkarpaciu pewnie możesz samemu wyszukać w czeluściach Youtuba ale szanując Twój czas chcemy zaprosić Cię na dylogię poświęconą atrakcjom sakralnym i niesakralnym Szlaku obejmującego m.in. Beskid Niski czy Bieszczady. Wszystko w jednym miejscu.

filmy o szlaku architektury drewnianej

Dylogia to cykl dwóch filmów bo uznaliśmy, że w taki sposób będziemy mogli pokazać Ci różnorodność tego szlaku. Pierwszy to Perły Architektury Drewnianej czyli najpiękniejsze cerkwie i kościoły a drugi niesakralne obiekty Podkarpacia.

filmy o szlaku architektury drewnianej

Cały Szlak oferuje aż 9 tras o łącznej długości ponad 1200 km. Możesz na nim obejrzeć 127 cerkwi, kościołów, dworów skansenów czy też całych zespołów drewnianych chat. A wyobraź sobie, że zawieruchy wojenne i dziejowe przetrwała zaledwie połowa z nich.

Perły Architektury Drewnianej Podkarpacia

W filmie o perłach Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia chcieliśmy pokazać najpiękniejsze cerkwie Podkarpacia, w tym wszystkie z listy UNESCO czyli w Haczowie, Bliznem, Chotyńcu, Radrużu i Smolniku oraz takie, których malownicze położenie aż prosiło się by je zaprezentować.

Szlak Architektury Drewnianej Podkarpacia – niesakralne ciekawostki

W drugim filmie z tego cyklu zobaczysz najciekawsze, naszym zdaniem, atrakcje niesakralne Szlaku Architektury Drewnianej na Podkarpaciu. To piękne Skanseny w Sanoku, Markowej czy Przeworsku, zespoły zabudowy drewnianej w Pruchniku, Mrzygłodzie czy Jaśliskach. Oraz wyjątek niewpisany do zestawienia atrakcji Szlaku, który naszym zdaniem zasługuje na wyróżnienie i bliższe poznanie. To projekt „Cichy Memoriał” Arkadiusza Andrejkowa.

Ten projekt to prace jakie powstały na starych chałupach i stodołach, które mają upamiętnić zwykłych mieszkańców tych ziem. A więcej o projekcie dowiesz się z tego filmu.

Gdzie znaleźć informacje o Szlaku Architektury Drewnianej

Pełne informacje o Szlaku można znaleźć na stronie internetowej

www.sad.podkarpackie.travel

Filmy o Szlaku Architektury Drewnianej Podkarpacia

Miejsca, które odwiedziliśmy na Szlaku, możesz znaleźć na tej mapie.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Kasia
Kasia
1 rok temu

Super materiały! Jednym z piękniejszych zabytków Szlaku Architektury Drewnianej jest Kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem z XV w., jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Byłam tam ostatnio jadąc do Sanoka, ale niestety mogłam zobaczyć tylko z zewnątrz, bo zwiedzanie udostępniane jest dopiero od godziny 10. Jest bardzo ładnie zachowany jako zabytek i do tej pory odprawiane są tam msze w niedziele i na tygodniu. Polecam też wszystkim zobaczyć jak wspaniały skansen jest w Sanoku podczas zwiedzania można zobaczyć rekonstrukcje dawnych grup etnicznych zamieszkujących Podkarpacie i ich architekturę drewnianą. Zwiedzania spokojnie na 2,5 h. Warto odwiedzić to miejsce.

1
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx