Please assign a menu to the primary menu location under menu

Górska Sri Lanka – czy Haputale zachwyca tylko pejzażami?

Górska Sri Lanka

Haputale na Sri Lance polecamy każdemu. Właściwie to nie tylko odwiedzenie ale relaks w Haputale, odpoczynek po trasie, jaką trzeba pokonać, jadąc do tego miejsca. Bo miasto w górach leży oczywiście na szlaku wszystkich podróżujących po Sri Lance i jest idealnie w takim miejscu, w którym aż prosi się by na chwilę przystanąć.

Górska Sri Lanka

Dlaczego my zatrzymaliśmy się w Haputale? Bo już wiedzieliśmy, że właśnie tam zobaczymy prawdziwie górskie miasteczko. Że poczujemy klimat rynku, który szczególnie w niedzielny poranek aż tętni życiem.

Górska Sri Lanka

W Haputale można zobaczyć ludzi żyjących innym tempem.  Wolniej, spokojniej. Mają swoje góry. Swoje plantacje herbaty, na których pracuje całymi dniami. Haputale jest zdecydowanie i na szczęście, naszym zdaniem, rzadziej odwiedzane przez turystów. Większość pędzi do Ella. Ale jeśli nie chcesz być jak wszyscy zostań właśnie tutaj. Porozkoszuj się widok, gór, chmur i pięknych dolin.

widok z Haputale

zachód słońca w Haputale

haputale

Noclegi są zdecydowanie tańsze niż w Ella, co zresztą można sprawdzić na załączonej mapie, przez którą możesz też dokonać rezerwacji.

Booking.com

Miasto jest też świetnym punktem wypadowym do okolicznych wodospadów do odwiedzin Lipton’s Seat czy innych mniejszych atrakcji.

wodospad koło Haputale

Górska Sri Lanka w Haputale – vlog

Zobacz jak wygląda samo miasto, jego kręgosłup w postaci torów biegnących przez sam środek miejscowości. To stąd można później ruszyć do Ella. Ale to już w kolejnej opowieści. Zapraszamy na vloga. A później do subskrypcji kanału Szalonych Walizek na Youtube.

Zobacz też jak jak wygląda Sri Lanka z nieco innej strony w naszym poprzednim vlogu: Sri Lanka bocznymi drogami.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x