Kuba po pandemii. Rozmowa z Basią Stawarz-Garcia (podcast)

kuba po pandemii

Kuba – wyspa do bimbania

Jaka jest Kuba po pandemii? Jak się zmieniła w ostatnich latach? Ciekawiło nas to od chwili, gdy zobaczyliśmy w necie kilka filmów, które pokazywały zupełnie inny obraz wyspy, którą poznawaliśmy kilka lat temu. Postanowiliśmy sięgnąć do źródła i porozmawiać z Basią Stawarz – Garcia, która na Kubie żyje od wielu lat, prowadzi biznes, wyszła za mąż za Kubańczyka i zna tę wyspę jak mało kto.

Na Kubie byliśmy w 2017 roku gnani pojawiającymi się ciągle w sieci informacjami, żeby spieszyć się z poznawaniem Kuby, ponieważ zmienia się ona w takim tempie, że niebawem trudno będzie ją poznać.

W ciągu dwóch tygodni, podczas których 5 dni spędziliśmy w Hawanie, a resztę na podróży po środkowej Kubie do Playa Larga, Cienfuegos, Valladolid i Varadero, trudno było te zmiany dostrzec.

To znaczy widać było, że gdzieniegdzie trwają remonty, ale wielkiej dynamiki tych zmian nie widzieliśmy. Internetu na wyspie było jak na lekarstwo i na zdrapki. Sklepy słabo zaopatrzone, lokalsi też mieli swoje kartki żywnościowe jak u nas w czasach PRL.

Pod koniec pobytu zdawaliśmy sobie sprawę, że zmiany owszem, będą zachodzić, ale zdecydowanie wolniej, bo na Kubie nikomu, nigdzie się nie spieszy. Oni mają ważniejsze rzeczy w życiu – takie jak samo życie i cieszenie się nim.

Wiele zmieniła pandemia, gdy wyspa zamknęła się a później otwierała w karaibskim tempie, czyli powoli. Dziś wiemy, że faktycznie dużo zmieniło się na Kubie, a po szczegóły zapraszamy do rozmowy z Basią Stawarz – Garcia.

A relacje z naszej podróży, informacje o odwiedzonych miejscach znajdziecie na naszych blogu w zakładce:

Kim jest Basia Stawarz – Garcia?

Z Basią poznaliśmy się kilka lat temu podczas jednej z konferencji blogowych. Z wykształcenia jest dziennikarką, medioznawczynią oraz marketingowcem. jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Wieloletnia wykładowczyni Uniwersytetu SWPS w dziedzinie mediów internetowych. Autorka wielu publikacji książkowych poświęconych temu czym sami się zajmujemy czyli content marketingu, w tym bestsellera wydanego przez PWN „Content marketing i social media”.

Jest szczęśliwą mamą, miłośniczką gór i podróży. Prywatnie swoje szczęście znalazła na Kubie zakochując się w wyspie i w urodzonym w Vinales – Michel’u García Maqueira.

Zawodowo spełnia się w prowadzonym z mężem butikowym biurze podróży Hola Cuba. Cenię ich podejście, że nie sprzedają kitu w sylu „z nami poznasz prawdziwą Kubę”, bo przekonaliśmy się, że Kuba ma wiele twarzy. O czym zresztą Basia mówi w naszej rozmowie.

Pewnie dlatego od wielu lat są laueratami konkursu „Orły Turystyki”. I jeśli mielibyśmy polecać komuś bliższe poznanie Kuby to zdecydowanie z Basią i Michelem.

Kuba po pandemii – rozmowa z Basią Stawarz – Garcia z Hola Cuba na naszych kanałach podcastowych

Jeśli wolicie posłuchać rozmowy na przykład podczas spaceru, jazdy rowerem lub samochodem to znajdziecie ją również na naszym kanałach podcastowych.

Kuba po pandemii – na kanale Spotify Szalone Walizki

Rozmowa o Kubie po pandemii – na Podcaster for Spotify Szalone Walizki

Kuba po pandemii – na Apple Podcast Szalone Walizki

Rozmowa z Basią Stawarz – Garcia na Google Podcast

Naszej rozmowy możecie również posłuchać na Google Podcast Szalone Walizki po kliknięciu w ten aktywny link wcześniej.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
5 1 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Anna
Anna
6 miesięcy temu

WOW! Jestem pod wrażeniem. Piękna relacja i zdjęcia! To moje marzenie pojechać (po waszej opowieści jeszcze bardziej).!!! Może mi się uda… )

Anna
Anna
6 miesięcy temu

Kuba zawsze mi się marzyła, więc z przyjemnością czytam!

Asia
Asia
6 miesięcy temu

Planujecie kiedyś wrócić jeszcze na Kubę? 😉

Przemek
Przemek
6 miesięcy temu

Kuba musi być niesamowitym miejscem 🙂

Magda
Magda
6 miesięcy temu

Piękna relacja <3 Piękna Kuba!

Karolina z Rudeiczarne.pl
Karolina z Rudeiczarne.pl
6 miesięcy temu

Kuba marzy mi się od dawna, może czas wreszcie się wybrać?

Grzegorz z Podróże bez ości
Grzegorz z Podróże bez ości
6 miesięcy temu

Kiedyś tam polecę

Kasia z Kasai.eu
Kasia z Kasai.eu
5 miesięcy temu

Fantastyczne miejsce! Mam w planach od dawna!

9
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx