Lizbona z Sekretami Lizbony – czego nie dowiesz się z przewodników, cz.1

lizbona z sekretami lizbony

Spacer pod hasłem – Lizbona z Sekretami Lizbona pokazał nam to masę ciekawostek. To czego nie dowiedzielibyśmy się z klasycznych przewodników a czasem również z internetu. Niżej znajdziecie też link do posta z detalami tych miejsc. Być może ominął Wa a tam prezentujemy pisaną wersję przewodnika po ciekawych a nie zawsze oczywistych miejscach w stolicy Portugalii. Są tam też lokalizacje dla łatwiejszego odnalezienia tych punktów.

lizbona z sekretami lizbony

Ale przy okazji poznawania tych zaułków i zakamarków zbieraliśmy materiały wideo by pokazać Wam też w filmowej formie najlepsze z nich. Materiału nazbierało się tyle, że przewodnik „Lizbona z Sekretami Lizbony” musieliśmy podzielić na dwie części.

lizbona z sekretami lizbony

W pierwszej części dowiecie się o najstarszych budynkach w Lizbonie, które przetrwały trzęsienie ziemi z 1755 roku. Będzie bogata opowieść o jedynym w Europie szpitalu dla lalek.

szpital dla lalek w lizbonie

Zaprosimy Was też na Alfamę pachnącą praniem i wyjaśnimy o co chodzi z tym praniem, które wydaje się być oczywiste.

alfama w lizbonie

Lizbona z dziewczynami z Sekretów

Zerknijcie również na nasz opisowy materiał przygotowany z tych samych spacerów, podczas których odkrywaliśmy Lizbonę z Sekretami Lizbony i gdzie szczegółowo pokazujemy wiele z tych punktów z ich lokalizacją:

A także zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na Youtube

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
Nieznane ciekawostki i miejsca w Lizbonie. Vlog, cz. 2
2 lat temu

[…] długim filmem. Jeśli chcecie zobaczyć całość to zerknijcie na nasz wcześniejszy post: Lizbona z Sekretami Lizbony. Z Sekretami dlatego, że to właśnie dziewczyny-przewodniczki zrzeszone pod tą nazwą pokazały […]

1
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx