Gruzińska Droga Wojenna we vlogu. Jaka jest naprawdę?

gruzińska droga wojenna we vlogu

Kochasz góry? Malownicze pejzaże? Zobacz jak wygląda Gruzińska Droga Wojenna we vlogu. Droga, której nazwa brzmi nieco strasznie bo jej pierwotne przeznaczenie od czasów perskich było jedno. W szybki sposób przerzucić wojsko przez góry Kaukazu.

gruzińska droga wojenna we vlogu

W czasach rosyjskich służyłą temu samemu celowi ale została utwardzona i poszerzona. A dziś? To jeden z najpiękniejszych szlaków Gruzji. Widoki jakie zobaczymy w czasie przejazdu 208 kilometrowej trasy są naprawdę niezapomniane. W większości to pejzaże górskie. Najpierw, godzinę drogi od Tbilisi pojawia się twierdza Ananuri, przy której obowiązkowo należy się zatrzymać.


Kolejny postój zaplanujcie w Gudauri, znanym kurorcie narciarskim, gdzie zobaczycie kolejną piękną odsłonę gór, pionowe skały i Azerów wypasających owce i konie.

gruzińska droga wojenna we vlogu

gruzińska droga wojenna we vlogu

A dalej już miejscowość Kazbegi, która całkiem niedawno zmieniła nazwę na Stepancminda. Stąd rozpoczyna się wyprawy na górę Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu po gruzińskiej stronie.

gruzińska droga wojenna we vlogu

Tutaj zobaczysz najsłynniejszy klasztor Gergeti, po gruzińsku nazywany Cminda Sameba.

klasztot gergeti

Stąd też ruszamy dalej do niezwykłej doliny Truso. Na nas to ostatnie miejsce zrobiło chyba największe wrażenie obok góry Kazbek.

dolina truso

Gruzińska Droga Wojenna we vlogu

Zobaczcie wszystkie te piękne miejsca we vlogu. Nie zapomnijcie też zostawić suba jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Wystarczy kliknąć ten LINK, dalej czerwony baner i gotowe.

Zapraszamy też do obejrzenia poprzednich vlogów z Gruzji

Co zobaczyć w Kacheti?

Za co kochamy Kachetię? – nieco więcej o winie 🙂

Gruzję poznawaliśmy z załogą Georgia Adventure Club, dzięki której poczuliśmy ducha Gruzji, poznaliśmy wspaniałe miejsca i ludzi. Sprawdzona ekipa, którą gorąco polecamy. Ich stronę znajdziecie niżej:

http://gruzja-wyprawy.pl/

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x