Please assign a menu to the primary menu location under menu

Iran – dlaczego Persowie kochają Isfahan?

Iran - dlaczego Persowie kochają Isfahan

Podczas naszej podróży po Iranie odwiedziliśmy kilka miast na południe od Teheranu. Jednym z najważniejszych bez wątpienia był Isfahan. To trzecie co do wielkości miasto Iranu i  jedno z najstarszych miast Persji. W czasie panowania imperium perskiego było jednym z najważniejszych miast a po najazdach Arabów i Mongołów straciło na znaczeniu. Wciąż jednak jest ukochanym miastem Irańczyków. Miastem sztuki i rzemiosła.

W Isfahanie znajduje się największy w Iranie plac, który jest drugim co wielkości na świecie. Tutaj zobaczymy przepiękne mosty, które w kulturze perskiej mają symboliczne znaczenie. Tutaj poznamy typowo isfahańskie rękodzieło gdzie dbałość o detale ma ogromne znaczenie. Jak żyje się w jednym z najgorętszych miast świata, gdzie turyści są traktowani naprawdę wyjątkowo.

Iran – dlaczego Persowie kochają Isfahan? – #vlog

Podoba Ci Isfahan? Chcesz pojechać do Iranu? Na pewno przyda Ci się nasz tekst Iran – praktyczny poradnik – jak przygotować się do podróży. Zostaw też lajka i suba na naszym kanale na Youtube. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x