Najsłynniejsza trasa Gruzji czyli Gruzińska Droga Wojenna – vlog

gruzińska droga wojenna we vlogu

Zobacz jak wygląda najsłynniejsza trasa Gruzji czyli Gruzińska Droga Wojenna. Niegdyś budowana po to by szybko przerzucać wojsko dziś jest również swoistą ciekawostką turystyczną.

najsłynniejsza trasa gruzji

W czasach rosyjskich służyłą temu samemu celowi ale została utwardzona i poszerzona. A dziś? To jeden z najpiękniejszych szlaków Gruzji. Widoki jakie zobaczymy w czasie przejazdu 208 kilometrowej trasy są naprawdę niezapomniane. W większości to pejzaże górskie. Najpierw, godzinę drogi od Tbilisi pojawia się twierdza Ananuri, przy której obowiązkowo należy się zatrzymać.

Gruzja i jej najsłynniejsza trasa

Kolejny postój zaplanujcie w Gudauri, znanym kurorcie narciarskim, gdzie zobaczycie kolejną piękną odsłonę gór, pionowe skały i Azerów wypasających owce i konie.

najsłynniejsza trasa gruzji
najsłynniejsza trasa gruzji

A dalej już miejscowość Kazbegi, która całkiem niedawno zmieniła nazwę na Stepancminda. Stąd rozpoczyna się wyprawy na górę Kazbek, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu po gruzińskiej stronie.

najsłynniejsza trasa gruzji

Tutaj zobaczysz najsłynniejszy klasztor Gergeti, po gruzińsku nazywany Cminda Sameba.

klasztor Gergeti

Stąd też ruszamy dalej do niezwykłej doliny Truso. Na nas to ostatnie miejsce zrobiło chyba największe wrażenie obok góry Kazbek.

dolina truso

Vlog z Gruzińskiej Drogi Wojennej

Zobaczcie wszystkie te piękne miejsca we vlogu. Nie zapomnijcie też zostawić suba jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Wystarczy kliknąć ten LINK, dalej czerwony baner i gotowe.

Zapraszamy też do obejrzenia poprzednich vlogów z Gruzji

Gruzję poznawaliśmy z załogą Georgia Adventure Club, dzięki której poczuliśmy ducha Gruzji, poznaliśmy wspaniałe miejsca i ludzi. Sprawdzona ekipa, którą gorąco polecamy👌.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx