Odkrywamy Polskę od strony wody – Pomorskie przez Mierzeję, Zalew Wiślany, Nogat i Wisłę – film

Rejs houseboatem przez Polskę i Pomorze

„Przez Polskę po wodzie” to projekt, którego celem było przepłynięcie całej Polski – ze wschodu na zachód, od Mierzei Wiślanej do Kostrzyna n.Odrą. Udało się a teraz zapraszamy na cykl, który otwiera Pomorskie.

pomorskie

To jeden z naciekawszych regionów na tej trasie i trudno się dziwić bo jest Mierzeja Wiślana i przekop Mierzei ( w filmie zobaczyć jak wyglądał w momencie gdy płynęliśmy )

mierzeja wiślana

Jest Bałtyk i piękne bałtyckie plaże, są porty na Mierzei czyli Kąty Rybackie, Krynica Morska i piękne Piaski na końcu świata, które nas zauroczyły plażami, wydmami i lasami, przez które się do tych miejsc idzie.

Wreszcie pomorskie, żeglowne rzeki – Szkarpawa, Nogat i królowa polskich rzek – Wisła.

pomorskie

No i oczywiście Malbork z największym, ceglanym zamkiem świata. Słowem jest co oglądać i inspirować się. Bo celem naszego projektu było przepłynięcie polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 i przybliżenie tej formy wypoczynku. A także pokazanie jak przygotowane są mariny oraz tory wodne i co można zobaczyć w Polsce od strony wody.

malbork

Odkrywamy Polskę od strony wody przez Pomorskie – film

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu „Przez Polskę po wodzie” oraz kolejnych jakie się w ramach tego cyklu ukażą.

Odkrywamy Polskę po wodzie – warmińsko-mazurskie FILM

Zobacz też kolejny film z tej trasy czyli z województwa warmińsko-mazurskiego

Pomorskie – polecane linki do stron z informacjami

Po przepłynięciu Polski houseboatem wiemy jak ważne oprócz samego pływania jest planowanie. Dobre przygotowanie tej trasy, wiedza o śluzach, mostach oraz wysokości przejść pod nimi to połowa sukcesu. A także komunikaty żeglugowe, które warto sprawdzić tuż przed wypłynięciem.

Poniżej zostawiamy pomocne linki, gdzie znajdziesz również kontakty, które warto przed podróżą spisać

Projekt zrealizowany został we współpracy z samorządami wojewódzkimi pięciu województw przez które biegnie MDWE70. W pomorskiem naszym partnerem był samorząd województwa pomorskiego.

Co warto jeszcze odwiedzić na Pomorzu

Pisząc o Pomorzu i województwie pomorskim nie sposób nie zwrócić uwagi na stolice regionu czyli Gdańsk. Miasto z przebogatą historią, zabytkami słowem miejsce warto odwiedzenia i bliższego poznania. Chcesz dowiedziec się więcej? Zapraszamy na ten tekst:

Mapa miejsc, które odwiedziliśmy podczas rejsu przez pomorskie

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
Odkrywamy Polskę po wodzie przez warmińsko-mazurskie po MDWE70
2 lat temu

[…] Odkrywamy Polskę od strony wody – Pomorskie przez Mierzeję, Zalew Wiślany, Nogat i Wisłę […]

1
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx