Odkrywamy Polskę po wodzie przez warmińsko-mazurskie po MDWE70 – film

To może wydać Ci się dziwne ale drugi raz płynęliśmy w tym roku przez warmińsko-mazurskie po MDWE70. Tyle tylko, że za pierwszym razem z mglistą świadomość, że to fragment większej drogi wodnej, która biegnie przez nasz kraj. Za drugim raz był to już z premedytacją przemyślany plan by przepłynąć cały kraj i podzielić tę trasę na odcinki w poszczególnych województwach. Tak by łatwiej można Ci było później pokazać je w filmach i postach na blogu.

przez warmińsko-mazurskie po mdwe70

Tym razem zaczęliśmy od granicy z Rosją i portu w Nowej Pasłęce. To była dobra decyzja bo miejsce zaskoczyło nas pozytywnie przygotowaniem mariny i…. ciszą.

przez warmińsko-mazurskie po mdwe70

Oczywisty na tej nadzalewowej trasie jest leżący dalej Frombork, którego polecać chyba nie trzeba ale jeśli Cię tam nie było to zobacz gdzie żył i tworzył nasz wybitny astronom Mikołaj Kopernik. Oprócz miejsc związanych z Kopernikiem na pewno zaskoczy Cię kilka innych atrakcji.

frombork

Dalej jest śliczne Tolkmicko, które z powodu zachodów słońca, wciąż mamy przed oczyma.

przez warmińsko-mazurskie po mdwe70

A także sąsiednia cesarska wieś Kadyny, z pobliską uroczą plażą.

przez warmińsko-mazurskie po mdwe70

A na końcu trasy MDWE70 po stronie warmińsko-mazurskiej jest Elbląg.

elbląg

Który po raz kolejny podkreślamy, jest miejscem niedocenianym i zasługującym na większą uwagę.

A także rzeka Elbląg, którą dopłyniemy z Zalewu do drugiego co do wielkości miasta w województwie warmińsko-mazurskim.

Film o rejsie przez warmińsko-mazurskie po MDWE70

Przez warmińsko-mazurskie po MDWE70 – mapa miejsc

Tutaj możesz zobaczyć miejsca, które odwiedziliśmy podczas obydwu rejsów po Zalewie Wiślanym, po stronie warmińsko-mazurskiej w roku 2021.

Pływanie houseboatem po Pomorzu i Zalewie Wiślanym

Jeśli tu jesteś to znaczy, że tematyka dotycząca pływania houseboatem po Polsce jest Ci bliska lub szukasz inspiracji. Dlatego zapraszamy na nasze wcześniejsze materiały dotyczące pływania po województwie pomorskim Pętlą Żuławską oraz po Zalewie Wiślanym:

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx