Please assign a menu to the primary menu location under menu

Persepolis w Iranie – najpiękniejsze miasto antycznego świata

persepolis w iranie

Żeby zrozumieć jak to się stało, że Persja była potęgą antycznego świata a mieszkańcy obecnego Iranu są dumni ze swojego pochodzenia trzeba odwiedzić to miejsc. Dopiero gdy zobaczycie na własne oczy Persepolis w Iranie możecie wyobrazić sobie potęgę cywilizacji, która trzęsła w posadach światem kilkaset lat przed Chrystusem.

persepolis w iranie

Persepolis jest ogromne. Nie tylko jak na czasy antyczne ale i współczesne. Zostało założone  w 518 r. p.n.e przez Dariusza a później rozwijane przez Kserksesa I. Świadczyło o potędze władców Persji i było powodem do dumy. Irańczycy zaskoczyli nas informacją, której nie znaleźliśmy nigdzie wcześniej. Miasta nie budowali niewolnicy a pracownicy najemni, którzy, co niezwykłe jak na tamte czasy, otrzymywali wynagrodzenie,  mieli ubezpieczenie i urlopy. Dlatego starali się by było ono jak najpiękniejsze. I było.

Persepolis w Iranie – vlog

Jeśli interesuje Cię podróż do Iranu zobacz nasz tekst – Iran  – praktyczny poradnik czyli jak przygotować się do podróży. A także pozostałe vlogi, które powstały po podróży. Zapraszamy też do subskrypcji naszego kanału na Youtube i zostawienia lajka.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
2 lat temu

Kochani, o Iranie jeszcze nigdy nie myślałam. No ale po tym filmiku i muzyce nastrajającej, chyba rzucę się w wir planowanie wyjazdu właśnie do Iranu 🙂

jakpoleciec.pl
2 lat temu

Przepiękny filmik! Dobra robota. Czyli mój kolejny wyjazd jednak będzie do Iranu 😀

3
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x