Pustynny Iran – piękne wydmy, Wielka Pustynia Solna oraz przydatne ciekawostki

pustynny iran

Nie można wyobrazić sobie podróży po Iranie bez odwiedzenia pustyni. Właściwie pustynie są wszędzie, wystarczy wyjechać, z któregoś z głównych miast lub zboczyć z ważnej drogi. Nie wszystkie są jednak tam malownicze jak te w okolicach Varzaneh. Tam znajdziemy także jedne z najwyższych wydm w Iranie oraz Wielka Pustynia Solna – Dasht e Kavir.

pustynny iran

Wielka Pustynia Solna to tak naprawdę jezioro, które przez większą część roku jest pustynią. Woda wysycha tu błyskawicznie tworząc z kryształków soli przedziwną fakturę. Co ciekawe sól nie wysycha do końca. Jest wciąż wilgotna a pod widoczną skorupę jest solna maź, która przyczepi się do wszystkiego.

pustynny iran

Ten odcinek naszego vloga polecamy szczególnie, ponieważ znajdziecie w nim także mnóstwo przydatnych informacji o podróży po Iranie. Opowiadamy o transporcie, kosztach, noclegach, wymianie walut etc. A jeśli Wam to nie wystarczy to polecamy również nasz poradnik w wersji pisanej – Iran – praktyczny poradnik jak przygotować się do podróży.

Pustynny Iran – piękne wydmy i pustynia solna

Jak odbierasz Iran i pustynie?  Jeśli podoba Ci się nasz vlog zostaw lajka i suba na naszym kanale na Youtube. Będziemy bardzo wdzięczni za Twoją opinię.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Wosinski
2 lat temu

Na pewno zajrzę na vlog. Co do Iranu to zauważyłem że dużo osób myli ten Kraj z Irakiem :/ cóż…
Pozdrawiam

2
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x