Shiraz w Iranie – vlog- czy to na pewno tak konserwatywne oblicze Persji?

shiraz w iranie

Do Shirazu jechaliśmy chyba z pełną świadomością, że nie zobaczymy takiego luzu jak na ulicach Teheranu czy Isfahanu. I może dalibyśmy się zwieść gdyby nie kilka drobnych, z pozoru nieistotnych faktów, które mówiły jednak – tutaj coś się zmienia. Takimi drobiazgami są publiczne wykonania muzyki, stroje kobiet, zwykłe codzienne życie ulicy. I one bardzo wiele opowiadały nam o nastrojach, życiu i nastawieniu Irańczyków.

Shiraz jest najczęściej odwiedzany z powodu przepięknych zabytków a jednym z najładniejszych jest na pewno różowy meczet, do którego warto zawitać o poranku. Wtedy można obserwować grę słońca, które maluje piękne obrazy na witrażach. Ważnymi punktami do odwiedzenia są cytadela czy market z przyprawami i rzemiosłem. Ale naprawdę inny, bogatszy niż te spotykane w krajach arabskich. Zobaczcie więc sami:

Shiraz w Iranie – czy to na pewno tak konserwatywne oblicze Persji?

I jak podobał Ci się Shiraz? Chcesz pojechać do Iranu? Na pewno przyda Ci się nasz tekst Iran – praktyczny poradnik – jak przygotować się do podróży. Zostaw też lajka i suba na naszym kanale na Youtube. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię.

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x