Sintra tuk tukiem. Co warto zobaczyć w jeden dzień.

sintra

Sintra Portugalia – co ciekawego zobaczysz w jeden dzień

Sintra jedna z pereł Portugalii i idealny kierunek na jednodniową wycieczkę podczas pobytu w Lizbonie. No może dwudniową bo Sintra może wciągnąć i zechcecie zostać tam dłużej. Sintra dawniej była w rękach Maurów, którzy przez osiem wieków mieszkali na znacznym obszarze Półwyspu Iberyjskiego a ich wpływ w kulturze i architekturze jest widoczny do dziś.

sintra

Jak dojechać z Lizbony?

dworzec lizbona rossio

Do Sintry najłatwiej dojechać pociągiem ze stacji Rossio w Centrum Lizbony.  Pociągi jeżdżą bardzo często, co 20-30 minut. Bilet w maju 2019 kosztował 2,25 euro w jedną stronę dla osoby dorosłej. Dziecko 1,15 euro. Dojazd do Sintry trwa około 40 minut. Wysiada się na stacji końcowej z napisem Sintra. To ciekawe bo z Lizbony do Sintry jechaliśmy przed sezonem.  Ale pociąg był dosłownie przeładowany i całą trasę spędziliśmy na stojąco.

Sintra – jak ją zwiedzać?

sintra

Do Sintry dojechaliśmy w bardzo wietrzny i chłodny dzień. Niestety nie przygotowaliśmy się na to. Dlatego po wyjściu z dworca podjęliśmy decyzję, że Sintrę poznamy z pokładu trójkołowca czyli tuk-tuka. Opcja o tyle dobra, że Sintra jest położona na dość dużym obszarze ze sporymi różnicami wysokości. Kierowca tuk tuka jest jednocześnie przewodnikiem. Zatrzymujemy się w wybranych miejscach więc jest czas na wysłuchanie opowieści i zrobienie zdjęć.

sintra

Na pewno w ten sposób zobaczycie Quinta de Regaleira, którego właściciel był Monteiro Milioner, który majątek zrobił podczas kolonizacji Brazylii a w Sintrze zbudował okazały pałac.

Quinta de Regaleira

Możecie trafić do Pałacu Pena

pałac pena
pałac pena

Zamku Maurów czyli Castelo dos Mauros, zrujnowanego podczas trzęsienia ziemi w 1755 roku, które nawiedziło także Lizbonę.

zamek maurów w sintrze

A także do pięknego Palácio de Seteais, którym inspirował się sam Disney.

Palácio de Seteais
Palácio de Seteais

Sintra to prawdopodobnie jeden z najlepszych przykładów architektury romantyzmu w całej Europie. Ten XIX-wieczny styl został zainspirowany miłością do sztuki i mistycyzmem starożytnych kultur. Tę różnorodność napotkacie w Sintrze na każdym kroku.

sintra

Przy dobrej pogodzie przewodnik zabierze Was też na Capo de Roca, najdalej wysunięty na zachód punkt Europy. My nie mieliśmy tego szczęścia bo w dniu gdy byliśmy zbyt mocno wiało. Po wycieczce poproście przewodnika by pokazał Wam najlepsze miejsce z deserami w Sintrze czyli najstarszą cukiernię Da Sapa.

da sapa w sintrze
da sapa w sintrze

Sintra tuk tukiem. Dlaczego warto?

Zapraszamy na vlog z Sintry. Wejdźcie też bezpośrednio na nasz kanał na Youtube i zostawcie suba. Pomożcie nam budować społeczność naszego kanału. Dzięki

Zobacz też nasz przewodnik:

Ciekawe miejsca w Lizbonie – co zobaczyć w tydzień oraz jeden z vlogów Gdzie warto zjeść w Lizbonie?

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marta
Marta
4 lat temu

Jestem zachwycona tą architekturą 🙂 Od razu odwiedziłam Sintrę w Google Maps i muszę przyznać, że to niezwykłe miejsce!

Tomek
Tomek
4 lat temu

Oprócz tej listy – polecam gorąco Pałac Monserrate. Tuk Tuki rzadziej tam trafiają, ale jest olśniewająćy 🙂

4
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx