Divers Night 2019 w Olsztynie – kto nie był niech żałuje

Divers Night 2019

Divers Night 2019 w Olsztynie za nami. Nocne nurkowania w pierwszą sobotę listopada w Olsztynie to już tradycja. Przyjeżdża kto żyw lub nie jest na wyjeździe by przybić piątkę a przy okazji zamącić wodę :). W większości tych nocnych nurkowań udało nam się uczestniczyć. Pogoda jest zawsze taka jak w listopadzie – raz cieplej a innym razem tak jak w tym roku, pada deszcz. Ale akurat to nie przeszkadza, bo pod wodą przecież nie pada.

jezioro Krzywe w Olsztynie

Warto przypomnieć, że Divers Night to ogólnoświatowe nocne nurkowanie, podczas którego nurkowie schodzą równocześnie na całym świecie o określonej godzinie będącej odpowiednikiem roku, w którym odbywa się Divers Night. W tym roku była to 20:19.

Divers Night 2019
foto: Miłosz Dąbrowski/Aquadiver.pl

Nurkowie lub centra nurkowe zgłaszają wcześniej swój udział za pośrednictwem strony Diversnight.com. Po nurkowaniu, bazy potwierdzają liczbę nurków na stronie i wówczas wiadomo ilu chętnych było w danym roku. Najbardziej aktywni są pod tym względem Skandynawowie czyli Duńczycy, Szwedzi, Finowie i Norwedzy, którzy przecież całą akcję wymyślili. I warto też podkreślić, że zaraz po nich Polska jest najsilniej włączającym się do akcji krajem . W tym roku zgłoszonych było 12 nurkowych miejscówek. W 2019 roku, 19 krajów zgłosiło do udziału 148 miejsc. Łącznie pod wodę zeszło 1566 nurków.

Divers Night 2019

Divers Night 2019

Divers Night w Olsztynie odbywa się od zawsze, w najbardziej popularnej lokalizacji w jeziorze Krzywym przy ulicy Bałtyckiej. Chociaż w takich chwilach miejsce to jest zdecydowanie za ciasne na tę liczbę pojawiających się samochodów ze sprzętem. Mimo deszczu jest ognisko, zgodnie z norweską tradycją muszą być też ciastka. Organizatorem Divers Night w Olsztynie był najstarszy w mieście Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena . Była też ekipa Aquadiver.pl.

Divers Night 2019

Divers Night 2019

Najpierw godzina przygotowań bo przecież nie można ot tak sobie wejść do wody. Procedury i bezpieczeństwo w tej zabawie jest bardzo ważne. Nurkowie, muszą zgłosić uprawnienia, gotowość do nurkowania, i jego przewidywany czas.

Divers Night 2019

Później jest czas na plotki i rozważania co tym razem zapomnieliśmy zabrać :).

nurkowisko nad jeziorem krzywym

Divers Night 2019
foto: Miłosz Dąbrowski/Aquadiver.pl

Kilka minut przed zaplanowanym nurkowaniem wszyscy spotykają się w wodzie. Chwila na pamiątkowe foty i zanurzenie.

jezioro ukiel w olsztynie

jezioro ukiel olsztyn

jezioro ukiel olsztyn

jezioro ukiel olsztyn

Divers Night 2019
foto: Miłosz Dąbrowski/Aquadiver.pl

W listopadzie woda w jeziorach jest wciąż ciepła bo ma około 10 stopni. Ryby bardzo aktywnie żerują przed zimą i właśnie wtedy można spotkać najpiękniejsze szczupaki

szczupak

szczupak

czy okonie, których w Olsztynie w ostatnich latach chyba przybywa.

okonie

okoń

okonie

Divers Night 2019

Historia Divers Night

Divers Night 2019

Historia tych spotkań pochodzi z Norwegii i sięga roku 2005. Pewnej listopadowej nocy, podczas spotkania norweskich nurków jedna z dziewczyn wpadła na pomysł wspólnego, ogólnokrajowego nocnego nurkowania tak by wszyscy mogli razem zejść pod wodę ale także by przy okazji spróbować przygotowanych na tę okazję ciast. Pomysł wypalił, przy okazji powstał nowy klub nurkowy. Po pierwszej imprezie były kolejne. Wtedy w Norwegii pod wodę zeszło jednocześnie 351 nurków w 40 różnych lokalizacjach. Z roku na rok dołączały kolejne bazy i kolejne kraje. Obecnie DiversNight to międzynarodowe nurkowanie nocne, którego celem jest łączenie społeczności nurkowej w krajach i na świecie a także popularyzacja nurkowania. Rekord padł w 2009 roku gdy pod wodę zeszło jednocześnie 2700 nurków. W tym roku patrząc na liczbę zgłoszeń raczej to się nie powtórzy ale i tak liczba nurków biorących udział w wydarzeniu jest bardzo wysoka.

fotka z divers night 2018 w Olsztynie

Relacje z Divers Night 2018 w Olsztynie, możecie również przeczytać u nas na blogu:

Divers Night – o co chodzi w miłości do nocnych nurkowań?

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx