Iran – cmentarz polski w Teheranie – vlog

cmentarz polski w teheranie vlog

Gdy wylądowaliśmy w Teheranie postanowiliśmy dokładnie sprawdzić kilka wcześniej polecanych miejsc. Na naszej liście był też cmentarz polski w Teheranie. Historia cmentarza jest równie niezwykła jak to, że do dziś polskimi grobami opiekują się Irańczycy. A sam cmentarz jest na utrzymaniu władz Teheranu.

cmentarz polski w teheranie vlog

W Iranie jest siedem polskich cmentarzy, na których leżą pochowani polscy żołnierze i cywile. To Ci, którym udało się opuścić sowieckie łagry i wyjść ze Związku Radzieckiego wraz z armią generała Władysława Andersa. Wielu z nich było tak wycieńczonych, że pozostało na zawsze na ziemi irańskiej. Cmentarz w Teheranie jest największym z miejsc pochówku i najlepiej zadbanym.

Iran – cmentarz polski w Teheranie, vlog

Zainteresowała Cię historia cmentarza w Teheranie i chcesz go odwiedzić? Lokalizację i więcej informacji znajdziesz w naszym, wcześniejszym poście: Dulab – cmentarz polski w Teheranie.

Po więcej filmów i vlogów z podróży zapraszamy na nasz kanał – Szalone Walizki na Youtube. 

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowany
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marcin
13 grudnia 2018 06:34

Miejsce, które jest na mojej liście odwiedzin. Chodzi mi dokładniej o Teheran. Akurat nie na tym, a na Cmentarzu Wspólnoty Brytyjskiej w dzielnicy Gholhak pochowany jest mój pradziadek. Co tu dużo mówić, jeszcze nikt go tam nie odwiedził… dlatego motywacja jest chyba wystarczającą.

2
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x