Lizbona – co warto zobaczyć i czym dać się zaskoczyć?

lizbona co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Lizbonie? Część ciekawych miejsc pokazaliśmy Wam już w poprzednich vlogach. Ale tylko część bo najważniejsze tzw. must see zobaczycie w tej części. Absolutnie obłędne i obowiązkowe punkty do odwiedzenie w tym Lizbonie. A także takie, o których nie pisze się prawie w ogóle na blogach czy w przewodnikach.

lizbona co warto zobaczyć

Zupełnie przypadkiem trafiliśmy w Lizbonie na miejsce, gdzie polski reżyser Andrzej Jakimowski kręcił zdjęcia do filmu Imagine. Filmu, który widzieliśmy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i absolutnie nas zachwycił. Kolory, ciepło, nastrojowa muzyka a do tego ważny temat jaki poruszał Imagine sprawiły, że nie dało się zapomnieć tych scen, miejsc i uliczek.

lizbona co warto zobaczyć

Gdy zobaczyliśmy jedno z tych miejsc na żywo otworzyliśmy buzię z wrażenia. Więcej napiszemy pewnie w osobnym poście ale zobaczcie tę knajpkę we vlogu. Podobnie jak przepiękny klasztor Hieronimitów, Torre de Belem czy pomnik zdobywców.

lizbona

Punktami, które również koniecznie trzeba zaliczyć w Lizbonie są most 25 kwietnia czy LX Factory, miejsce, do którego na pewno będziecie chcieli wrócić.

lizbona

My zaliczyliśmy je dwukrotnie i z chęcią wrócilibyśmy ponownie.  Ale chyba jedną z ciekawszych historii tego odcinka będzie wieczór kawalerski :). Nic już więcej nie zdradzimy. Reszta w filmie :).

Lizbona – co warto zobaczyć?

Sprawdźcie sami co warto zobaczyć w Lizbonie. Zapraszamy także do obejrzenia naszych wcześniejszych vlogów z Lizbony, które znajdziecie na naszym kanale na Youtube. 

Polecamy też smaczny vlog o smakach i miejscach czyli

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx