Please assign a menu to the primary menu location under menu

Sri Lanka – pierwsze wrażenia, plaże, nurkowanie i Fort Galle – vlog

sri lanka pierwsze wrażenia

Sri Lanka była w sferze naszych marzeń już od kilku lat. Nasza trasa obejmowała większość najważniejszych do zobaczenia miejsc na tej pięknej wyspie. Podróż zaczęliśmy jednak trochę nietypowo bo najpierw wybraliśmy plażowanie i nurkowanie obawiając się czy później wystarczy nam na to czasu. I to była dobra decyzja. W tym pierwszym z serii vlogów ze Sri Lanki zabieramy Cię w podróż po zachodnim wybrzeżu wyspy aż do Unawatuna, gdzie Jarek zaliczył nurkowanie a Dorota miała w tym czasie czas na relaks.

sri lanka pierwsze wrażenia

Ten vlog polecamy szczególnie miłośnikom pięknych plaż bo 100 km na południe od Kolombo odkryliśmy piękną plażę w Ahungalla. To właśnie tam jest Villa Thotupola – polsko-lankijski guesthouse, w którym zatrzymaliśmy się zaraz po wylądowaniu. Jeśli zamiast oglądać lubicie poczytać polecamy post: Najpiękniejsze plaże Sri Lanki – przegląd subiektywny Szalonych Walizek  a o Villa i innych fajnych noclegach możecie poczytać w naszym artykule: Polskie noclegi na Sri Lance oraz inne, które warto odwiedzić.

Unawatuna i Fort Galle

fort galle

Z Ahungalla pojechaliśmy dalej na południe do nieco hałaśliwej Unawatuna, która dysponuje równie pięknymi ale bardziej zatłoczonymi plażami. Do tego wieczorem każdy skrawek plaży jest wykorzystany przez lokalne knajpki.

sri lanka pierwsze wrażenia

Ale ważniejszy od Unawatuna jest znajdujący się tuż obok Fort Galle, oddalony o 6 km. Można do dojechać tuk tukiem za około 400 rupi. Fort Galle to najpiękniejszy fort budowany przez europejczyków w Azji, który w związku z tym trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Obecny kształt fortu nadany został przez Holendrów w XVII wieku.

sri lanka pierwsze wrażenia

Warto przyjechać tu po południu by pospacerować pięknymi uliczkami. A około 18.00 koniecznie trzeba dotrzeć do skraju fortu obok latarni by wspólnie z innymi podziwiać malowniczy zachód słońca.

sri lanka pierwsze wrażenia

W tym vlogu zabierzemy Was też na chwilę do podwodnego świata tuż obok Fortu gdzie Jarek nurkował m.in. na wrakach. Niestety rafa obok wyspy prawie nie istnieje. Zniszczyło ją podobno słynne tsunami na Oceanie Indyjskim. Widać jednak zalążki nowej rafy więc jest nadzieja, że odbuduje się w kolejnych latach. Ryb i żółwi jednak nie brakuje.

nurkowanie sri lanka

sri lanka pierwsze wrażenia

sri lanka pierwsze wrażenia

Sri Lanka – pierwsze wrażenia

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego vloga ze Sri Lanki. Przy okazji gorąca prośba – zasubskrybujcie nasz kanał na Youtube oraz kliknijcie dzwoneczek w prawym, górnym rogu, który będzie Was informował o nowościach jakie dla Was przygotowaliśmy.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanie Plus
1 rok temu

Patrzę teraz za okno mojego mieszkania i widzę jak wiatr dmucha, aż głowę chce urwać do tego tylko 15 stopni na zewnątrz i ludzie poubierani w kurtki. Dobrze, że można obejrzeć wasze zdjęcia z ciepłej, słonecznej srilanki… pozdrowienia!

2
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x