Strajk linii lotniczych – strata czy okazja?

strajk linii lotniczych

Urlop zaplanowany, hotel zabookowany aż tu nagle akcja – strajk linii lotniczych. Temat chyba ciągle aktualny i co chwilę wraca. Najsłynniejszy zdaje się być przypadek Ryanair, gdzie próba szukania oszczędności na pilotach nazywana ładnie optymalizacją kosztów doprowadziła do ich masowych odejść z irlandzkiej linii lotniczych.

strajk linii lotniczych

Strajk linii lotniczych – strata czy okazja?

No dobra ale, żeby nie płakać nad tym na co nie mamy wpływu warto zastanowić się co robić gdy taka sytuacja się zdarzy. Opcję są właściwie dwie. Jeśli mamy czas i pojęcie o tym co robić, możemy próbować powalczyć na własną rękę. Wówczas najważniejsze jest zbieranie wszelkich dokumentów już na lotnisku albo wcześniej jeśli otrzymaliśmy korespondencję od linii lotniczej. Na lotnisku najczęściej w takiej sytuacji przedstawiciele oferują pasażerom to co im się należy – wyżywienie, transport i hotel. Ale równie często podsuwają gotowe wzory o zrzeczeniu się w zamian  dochodzenia odszkodowania.

strajk linii lotniczych

Decyzja o tym co robić w takiej sytuacji jest oczywiście indywidualna. Ale z naszego doświadczenia wiemy, że nie warto nic podpisywać. Bo w takich sytuacji odwołania lotu z winy przewoźnika, każdemu pasażerowi przysługuje odszkodowanie. Więc jeśli tak spojrzymy na sytuację to okazja by zarobić na kolejną podróż bo za odwołany lot możemy otrzymać maksymalnie aż 600 euro !!!

strajk linii lotniczych

Kawał grosza by kupić kolejny tani bilet i hotel w wymarzonym miejscu.

plaża na dominikanie

Korzystanie z fachowej pomocy

W sytuacji gdy nie orientujemy się co robić albo najzwyczajniej w świecie nie mamy zbyt wiele czasu najlepiej skorzystać z oferty jednej z firm istniejących na rynku. Rreprezentują pasażerów w sporach w liniach i w ich imieniu odzyskują odszkodowanie.

Jest ich naprawdę sporo, cena za usługę jest wszędzie taka sama. To ustalona na rynku prowizja 25 % wysokości uzyskanego odszkodowania więc w tym wypadku najlepiej szukać najlepszej i sprawdzonej firmy. Osobiście polecamy znaną i sprawdzoną Air Cash Back. Działa na rynku od pięciu lat obsłużyła tysiące klientów i ma duże doświadczenie w sporach z liniami lotniczymi.

Wystarczy kliknąć na ten podświetlony link – Air Cash Back, wypełnić formularz i czekać na załatwienie formalności przez firmę.

Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o niuansach odszkodowań, długości tras, czasie opóźnień i innych ciekawych detalach, które wpływają na wysokość odszkodowania przeczytajcie jeden z naszych tekstów. Odwołany, opóźniony lot – porady. 

dorota i jarek szalone walizki

Jeśli uważasz ten tekst za przydatny, prosimy gorąco udostępnij go – może przydać się innym potrzebującym. Dziękujemy z góry za lajki i komentarze – pozdrawiamy i jak najmniej stresowych sytuacji w podróży – Dorota i Jarek.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
5 lat temu

Co prawda nie mieliśmy jeszcze tego typu kłopotów ale wszystko przed nami 🙂
Pozdrawiamy

Ola
Ola
4 lat temu

Ostatnio znów było głośno o strajku załogi Ryanaira. Obawiałam się, że brat nie przyleci na czas do Polski. Interesowałam się już jak wygląda sprawa odszkodowania za opóźniony lot z powodu strajku, by w razie czego pomóc mu z uzyskaniem należności. Warto wiedzieć, że faktycznie strajk jest uznawany zawinioną przez przewoźnika okoliczność i warto ubiegać się o rekompensatę.

trackback
Odwołany, opóźniony lot - co zrobić jeśli Tobie się to przydarzy
5 miesięcy temu

[…] Ale jak wiadomo Polacy kochają niskie ceny i wolimy ryzykować niż przepłacać. Zatem życzymy kolejnych udanych podróży z dbałością o własne interesy. Kilka dodatkowych, cennych porad znajdziecie również w artykule Strajk Linii Lotniczych – strata czy okazja.  […]

5
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx