TOP 20 – najpiękniejsze zachody słońca – ranking Szalonych Walizek 2021

najpiękniejsze zachody słońca

Najpiękniejsze zachody słońca na świecie

Czy zadajesz sobie pytanie, po co podróżujesz? Czy podziwianie wspaniałych zachodów słońca to wystarczający powód by pojechać w jakieś miejsce świata? Uwierz, że to co robi słońce o zachodzie może zaczarować do tego stopnia, że będziesz wracać w jakieś miejsce niejeden raz albo zechcesz tam pojechać.

najpiękniejsze zachody słońca

Jeśli kochasz wieczorami przysiąść i obserwować piękny zachód słońca to prezentujemy osobistą listę naszego aktualnego TOP 10 najpiękniejszych zachodów słońca.

Tajlandia – Koh Chang Island , KC Grande Resort & Spa

najpiękniejsze zachody słońca

Czasem warto zacząć od tego co zainspirowało do powstania tego artykułu, bo jeszcze nigdzie na świecie nie mieliśmy do czynienia z tak szybko zmieniającą się gamą barw od ciepłych żółci i pomarańczy do krwistej czerwieni i fioletu.

najpiękniejsze zachody słońca

Tak zachodzi słońce na wyspie Koh Chang leżącej w Tajlandii. Widok z hotelu KC Grande Resort&SPa. Polecamy hotel i piękną plażą oraz bardzo ciepłe morze.

najpiękniejsze zachody słońca

Tarcal – Węgry kapliczka w regionie Tokaj

najpiękniejsze zachody słońca

Od 2016 roku odwiedzamy regularnie piękne winnice Szedmak Borhaz w Tarcalu na Węgrzech, gdzie produkuje się jakościowe Muscaty, Tokaje ASZU, Furminty czy Harszlevelu oraz Zengę. Niedawno, zupełnie przypadkiem odkryliśmy ten widok, który nas kompletnie rozwalił.

najpiękniejsze zachody słońca

To jeden z piękniejszych zachodów słońca jakie mieliśmy okazję obserwować w Europie Środkowo-Wschodniej.


To również dodatkowy powód by odwiedzić urocze winnice i Dom Winny Szedmak Borhaz  gdzie po słonecznym spektaklu można zajrzeć do uroczej piwniczki.

najpiękniejsze zachody słońca

Al Mahdija – Tunezja

najpiękniejsze zachody słońca

Mało kto wpadły na to, że nad Morzem Śródziemnym w Tunezji może trafić tak piękne zachody słońca ale… skoro w Tel Awiwie się trafiały to czemu nie tu. Zgodnie ze starą zasadą, wystarczy być o odpowiedniej porze w odpowiednim miejscu a później już tylko przycisnąć spust migawki w aparacie i gotowe.

najpiękniejsze zachody słońca

Jeśli wybieracie się do Tunezji to koniecznie wyjdźcie wieczorem nad plażę by pooglądać magiczny zachód.

Zachody słońca Olsztyn – Warmia

Pewnie gdybyśmy nie wymienili naszej małej ojczyzny ktoś pomyślałby, że jesteśmy niewdzięcznicy. Ale to nie jest koniunkturalna zagrywka lecz szczera prawda. Albo się starzejemy ( co oczywiście jest prawdą 🙂 ) albo od kilku lat zachody Słońca na Warmii są coraz bardziej malownicze i urzekające.

najpiękniejsze zachody słońca

Szczególnie nad jeziorami. Zerknijcie chociażby na jeden – ten Jeziorem Krzywym w Olsztynie.

najpiękniejsze zachody słońca

Rydzewo – Mazury

najpiękniejsze zachody słońca

Zachód Słońce na Mazurach. To coś co naprawdę urzeka, bo to właśnie Mazury mają swój niepowtarzalny klimat. Szczególnie gdy w zestawieniu mamy jezioro i żaglówki. Kiczowate no nie? Ale jakże piękne. A później można ruszyć na smakowitą kolację do uroczej Gospody Pod Czarnym Łabędziem – naszego kultowego miejsca w Rydzewie.

najpiękniejsze zachody słońca

Sardynia – Włochy

najpiękniejsze zachody słońca

Będąc na Sardynii spodziewaliśmy się pięknych zachodów i nie myliliśmy się. Będąc na północy wyspy w Stintino, pojechaliśmy na klif, po zachodniej stronie tego małego półwyspu, koło wieży Capo Falcone Stintino.

najpiękniejsze zachody słońca

Skaliste wybrzeże samo w sobie było zjawiskowe ale swoje piękno pokazało dopiero w pomarańczach i żółciach zachodzącego słońca.

Cezarea – Izrael

najpiękniejsze zachody słońca

Całe wybrzeże Izraela ma idealne warunki na łapanie pięknych zachodów słońca, które chowa się w morzu.

najpiękniejsze zachody słońca

Widzieliśmy to Tel Awiwie i wyglądało bajecznie ale jeszcze ładniej naszym zdaniem – pomarańczowa kula prezentowała się o zachodzie w pobliskiej Cezarei dodając blasku temu starożytnemu miastu.

Najpiękniejsze zachody słońca -Hawana – Kuba

hawana

Stolica Kuby ma wręcz idealne warunki do spektakularnych zachodów słońca. Odwiedzając Hawanę zamieszkaliśmy w casie i co dzień wychodziliśmy na dach, na którym można było zainstalować się i podziwiać zarówno wschody jak i zachody słońca. Zwykle nad Hawanę, z dużą prędkością napływają chmury co w zestawieniu  ze słońcem ostro przedzierającym się przez kłęby cumulusów daje wyjątkowe efekty.

hawana

Wszystko dzieje się szybko, jak zwykle o zachodzie ale jest naprawdę spektakularne.

Batlaq-e-Gav-Khuni – słone jezioro Iran

iran

W Iranie planowaliśmy odwiedzić najgorętszą pustynię świata – Lut Desert. Ale kompletnie zapomnieliśmy, że tuż obok znajduje się słone jezioro, które jeziorem jest tylko przez, krótką chwilę w roku gdy opady tworzą maksymalnie – 10 centymetrową warstwę wody dając przy okazji niezwykły efekt zwierciadła nazywany z angielska – mirror effect.

iran

W pozostałych miesiącach – to trzeszcząca pod butami, słona skorupa. Ale słońce widoczne nad wydmami słonej pustyni wygląda tu naprawdę wyjątkowo – oczywiście prezentując ciepłe żółto-pomarańczowe barwy.

iran

Jezioro Tonle Sap – Kambodża

Największe jezioro Azji i jednocześnie Kambodży. Płytkie, bo jego głębokość nie przekracza raczej dwóch metrów.

kambodża

Ale jest niezwykle bogate w ryby, ma złożony ekosystem i równie piękne, chyba jedne z najpiękniejszych zachodów słońca jakie widzieliśmy w Azji.

kambodża

Oczywiście zaraz po tych jakie trafiliśmy na wyspie Koh Chang w Tajlandii. Jeśli wybieracie się do Kambodży, zaplanujcie pływanie łodzią tuż przed zachodem słońca. Zobaczycie zarówno życie zwykłych mieszkańców jak i niezwykły spektakl tworzony przez słońce.

kambodża

UPDATE 2019 – najpiękniejsze zachody słońca

To zdjęcie powyżej zwyciężyło w konkursie fotograficznym Amundsena w czerwcu 2019 roku.

Santorini – Grecja

W najbardziej znanej na Santorini miejscowości czyli w Oia codzienne odbywa się ceremonia pożegnania słońca.

zachody słońca

Ludzie zajmują miejsca w ruinach zamku, w lokalnych knajpach położonych po zachodniej części wyspy a niektórzy wynajmują jachty i wypływają na pożegnanie słońca w morze.

zachody słońca

Gdy kula schowa się za horyzontem rozlegają się gromkie brawa, które są podziękowaniem za piękny spektakl.

Klify Dingli – Malta

Jedno z najwyżej położonych miejsca na Malcie. Klify znajdujące się w centralnej części południowej wybrzeża Malty pną się wysoko ponad poziomem morza a wieczorami jest to ulubione miejsce spotkań, gdzie podziwia się piękne zachody słońca

zachody słońca

Zachody słońca Lizbona – Portugalia

Jedne z piękniejszych zachodów słońca jako mieliśmy okazję oglądać w Portugalii to te, które zaskoczyły nas po drugiej stronie mostu 25 kwietnia obok figury Jezusa.

zachody słońca
zachody słońca

San Francisco – USA

Pewnie to Cię zaskoczy ale bliźniaczy do tego z Lizbony most znajduje się w San Francisco. Most, który zagrał w wielu filmach jest również miejscem do podziwiania spektakularnych zachodów słońca. Dobrze jest oddalić się nieco od niego w lewo po drugiej stronie od miast. Wówczas ( naszym zdaniem ) mamy najlepsze widok na most i zachodzące słońce.

zachody słońca

Zatoka Kotorska i Święty Stefan – Czarnogóra

Czarnogóra to nasze odkrycie 2021 roku. A jedne z piękniejszych zachodów w Czarnogórze mieliśmy okazję podziwiac w dwóch miejscach. Pierwsze to punkt widokowy, restauracja tuż przed zjazdem na serpentyny. Stąd wiedzie najszybsza droga do Zatoki Kotorskiej a także mamy tu najlepszy widok na zatokę i zachód słońca.

zatoka kotorska

Drugie miejsce to mała cerkiew położona w górach nad wyspą Świętego Stefana. To miejsce, z którego widać pięknie zarówno wyspę jak i w oddali Zatokę Budvańską.

czarnogóra sveti stefan

Zachody słońca Fort Galle – Sri Lanka

sri lanka

Dobrze wspominamy pobyt na Sri Lance. Tak samo dobrze odwiedziny Fortu Galle, gdzie przysiedliśmy by pogapić się na zachód słońca.

Zachody słońca Rio de Janeiro – Brazylia

Najpiękniejszy zachód słońca mieliśmy okazję podziwiać w Rio. Gdy wjechaliśmy kolejką linową na górę zwaną Głową Cukru czyli Pao de Acucar.

rio de janeiro

Słońce zachodzi idealnie nad miastem, tam gdzie znajduje się słynna Copacabana i figura Chrystusa.

rio de janeiro

Polskie Tatry – widok z Turbacza

polskie tatry

Miłośnicy polskich gór znają to miejsce doskonale. Z Turbacza mamy przepiękny widok na Tatry a przy dobrej pogodzie równie spektakularne zachody słońca.

Tolkmicko – Zalew Wiślany

tolkmicko

To wielkie zaskoczenie roku 2021. Nie spodziewaliśmy tak pięknych zachodów słońca nad Zalewem Wiślanym, który opływaliśmy houseboatem. Gdy zatrzymaliśmy się na świeżą, pyszną rybę w Restauracji Fregata w Tolkmicku, przed godzinę mogliśmy delektować oczy takimi widokami.

tolkmicko

Santa Maria – wyspa Sal – Cabo Verde

Na wyspie Sal zaskoczyły nas ciekawe zachody słońca. Nieco przytłumione częstymi chmurami pyłu niesionego znad Afryki miały swój niepowtarzalny klimat i urok. Zdjęcia robione z okolic starego portu w miasteczku Santa Maria.

cabo verde

To oczywiście nasze subiektywne zestawienie bo miejsc z pięknymi zachodami słońca można by wymieniać na świecie całe mnóstwo. Jeśli macie swoje typy i propozycje, które powinniśmy odwiedzić piszcie w komentarzach. Jeśli zestawienie podoba się Wam udostępnijcie – może kogoś jeszcze zainspiruje do podróży.

zachody słońca

Zobacz też

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
5 1 zagłosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
łukasz
łukasz
5 lat temu

Bardzo przyjemne zestawienie choć zdjęcia z Tajlandii to „cud miód i orzeszki”

Katarzyna
Katarzyna
5 lat temu

Cudowny wpis i zdjęcia. Uwielbiam zachody słońca także do mojej listy miejsc wartych odwiedzenia mogę dopisać kilka pozycji;)

trackback
Bałtyk koło Mielna - pogapmy się na zachód słońca
2 lat temu

[…] TOP 10 – najpiękniejsze zachody słońca – ranking Szalonych Walizek.  […]

5
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx