Please assign a menu to the primary menu location under menu

Wai o Tapu – gejzery – geotermalny cud Nowej Zelandii

wai o tapu - gejzery

Wai-o-Tapu – gejzery i gorące źródła to najbardziej kolorowa atrakcja geotermalna Nowej Zelandii. Jest też w zestawieniu 20 najbardziej surrealistycznych miejsc na świecie. Największy i najpiękniejszy obszar geotermalny wyspy północnej po maorysku oznacza “święte wody”.

wai o tapu - gejzery

Szczegółowo wszystkie atrakcje w Wai-o-Tapu opiszemy w innym poście. Ale przed obejrzeniem vloga warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wai-o-Tapu znajduje się zaledwie 26 minut jazdy samochodem od Rotorui leżącej w centralnej części wyspy północnej.

Dobrze przyjechać tu rano bo wtedy są mniejsze kolejki. Codziennie miejsce to odwiedza bowiem do tysiąca osób. Najsłynniejsze atrakcje to Lady Knox Geyser, który jest otwierany każdego dnia o 10.30 .

wai o tapu - gejzery

Drugie słynne miejsce, które Wujek Google pokaże Wam po wbiciu nazwy w wyszukiwarkę to Champagne Pool. To basen z wydobywającą się z wnętrza gorącą wodą z zawartością CO2, które bąblując na powierzchni zachowuje się jak szampan po otwarciu.

Wai o Tapu – gejzery i inne atrakcje

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego vloga z serii nowozelandzkiej, gdzie poznacie też szczegółowe trasy i to ile czasu zajmuje spacer po nich.

Jak zawsze serdecznie zapraszamy do zostawienia łapki pod filmem oraz subskrypcji naszego kanału na Youtube.  Gdy to zrobisz kliknij też dzwoneczek w prawym górnym rogu. To przypomnienia, które Youtube każdorazowo wyśle o nowym filmach jakie pojawią się na kanale. Wielkie dzięki. 

Gorąco polecamy też dwa inne nasze vlogi z Nowej Zelandii: Spacer po Blue Spring czyli jak zaliczyliśmy wpadkę oraz Tongariro Alpine Crossing – najpiękniejszy trekking świata. 

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
0 0 vote
Article Rating
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Travel Bug
1 rok temu

Będąc na Islandii miałam okazję zobaczyć gejzery i byłam zachwycona. Za 2 tygodnie będę w Australii. To rzut beretem do Nowej Zelandii niestety ograniczenia czasowe nie pozwalają mi na dotarcie tam.

Globtroterek
1 rok temu

Przecudownie tam! Będziemy musieli koniecznie pomyśleć o tym kierunku niedługo 😉

4
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x