Szalone Walizki
kreta

Zawsze jest dobry czas by zaplanować idealne wakacje. A jeśli nie lubisz dalekich wypadów polecamy pięć miejsc na urlop w Europie wartych odwiedzenia.

Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji gdzie na urlop a macie możliwość zdecydować się w ostatniej chwili to najlepiej zacząć dokładniej obserwować Fly4Free albo Pintrip. Wpada dużo ciekawych ofert, chociaż nie wszystkie kierunki są latem atrakcyjne. Odpuśćcie gotowe oferty. Czasem warto kupić osobno lot i do tego apartament, prywatną kwaterę. Nie musicie polować na basen przy hotelu. Przewagą lokalizacji, które rekomendujemy jest gwarantowana POGODA, POGODA i jeszcze POGODA. . Podpowiemy Wam, gdzie warto się wybrać i nie będziecie żałować.

1. Kreta z Santorini na urlop

urlop w Europie
Plaża Elafonisi na południowym-zachodzie Krety

Grecja i Kreta wydawałaby się oczywistą oczywistością ale przez kryzys i uchodźców miała problemy wizerunkowe. Może czasem zdarzały się problemy z wypłatą gotówki…

urlop w Europie
Ups…. to się zdarza

Ale naprawdę dajcie sobie spokój z fejkowymi wpisami w internecie, głupawymi komentarzami etc. Grecja to świetny kierunek na wypoczynek, jeśli dobrze traficie z kupnem biletu i hotelu to może być naprawdę tani i udany urlop.

urlop w Europie
Magiczna plaża Balos na północnym-zachodzie Krety

Z Krety warto zapakować się na prom i popłynąć na Santorini. Może i jest tam tłoczno ale za to jak pięknie i ciepło. Sprawdźcie sami.

urlop w Europie
Santorini w pełnym słońcu
urlop w Europie
Obiad z widokiem jak… milion dolarów

2. Sycylia na urlop

urlop w Europie
Widok na Palermo

Włoska wyspa kojarząca się z…  naszym ukochanym Ojcem Chrzestnym.

urlop w Europie
Te schody w Palermo zagrały w jednej z części Ojca Chrzestnego, warto to miejsce odwiedzić

Sycylia to miejsce, do którego można wracać bez końca. Najczęstsze połączenia to loty do Palermo, Trapani lub Katani najczęściej z przesiadką w Rzymie. Widok przy lądowaniu w Palermo, które polecamy na początek – niezapomniany. Obok oczywiście jak przystało na wyspę, nie brakuje miejsc wypoczynku.

urlop w Europie
Przepiękna, czysta plaża w Mondelo, niedaleko Palermo, gdzie można dojechać busikiem. Ulubiony miejsce wypoczynku mieszkańców stolicy Sycylii.

Jeśli znudzi się nam Palermo, wsiadamy w pociąg InterRegio i możemy pojechać do Cefalu.

urlop w Europie
Dworzec w Cefalu

A tam typowo sycylijski klimat. Starsi panowie godzinami przesiadujący na ławeczkach…

urlop w Europie
Po sześciu godzinach siedzenia potrafią jedynie zamienić się miejscami 🙂

Jest również plaża u stóp miasta i skał, które nad nim górują.

urlop w Europie

A po upojnym dniu można wrócić do Palermo i podziwiać wieczorne pejzaże stolicy Sycylii.

urlop w Europie
Palermo o zachodzie słońca

3. Chorwacja na urlop

Trudno wskazać w Chorwacji jakieś jedno konkretne wspaniałe miejsce bo cała Chorwacja jest piękna. Dlatego niech każdy wybiera swoje. Do Chorwacji dolecicie spokojnie samolotem a jeśli jedziecie większą grupą to opłaca się pojechać samochodem. Na początek warto zobaczyć Plitvickie Jezera.

urlop w Europie
Plitvickie Jezera – jeden z cudów Chorwacji

Dalej warto przejechać Makarską Rivierą aż do Półwyspu Peljesać. Po drodze można pozwiedzać wszystkie przepiękne nadmorskie miasta.

urlop w Europie
Trogir nocą

A z półwyspu można dostać się promem na wyspę Korczula.

urlop w Europie
Widok z promu na Korczulę

W Chorwacji można wynająć kwatery, mieszkania, apartamenty lub po prostu wziąć namiot i znaleźć jakiś miły camping. Pogoda oczywiście gwarantowana. A jeśli macie tyle czasu i pojedziecie dalej na południe dotrzecie do Dubrownika.

urlop w Europie
Dubrownik

Rozglądajcie się uważnie w Chorwacji bo taki widok to nic wyjątkowego.

urlop w Europie
Żółwie lądowe są popularne w hodowli u Chorwatów

4. Bajkowa Toskania na urlop

urlop w Europie
Zamki Toskanii

Toskania to jeden z naszych najbardziej ukochanych regionów Italii. Spokojnie znajdziecie połączenia lotnicze ale zdecydowanie lepiej pojechać samochodem. Może Włochy nie są tanie ale przy odrobinie szczęścia i rozsądnym gospodarowaniu budżetem możecie ten wyjazd skalkulować budżetowo. Na koszty wpływ będą miały przejazdy autostradą ( można bocznymi drogami), zakwaterowanie ( Booking pokazuje wiele opcji również tańszych ) oraz wyżywienie, gdzie wybór jest naprawdę duży. Zaczynając podróż koniecznie zboczcie z drogi by zobaczyć jezioro Garda.

urlop w Europie
Widok na jezioro Garda, zawsze dość zimne ale piękne

Mimo, iż Toskania ma dostęp do morza to polecamy Wam szczególnie zwiedzanie centrum regionu. Właśnie z tego powodu.

urlop w Europie
Zamek w Montozzi gdzie produkuje się wino organiczne i oliwę, bajeczne miejsce

A do tego niezapomniane toskańskie pejzaże. O toskańskich winnicach możesz przeczytać również tutaj Toskania – po…winna być na Twojej liście 

urlop w Europie

W Toskanii polecamy dwa wyjątkowe miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jedno to Florencja i wyjątkowa katedra Duomo.

urlop
Słynna katedra Santa Maria del Fiore, Duomo we Florencji

Drugie miasto to Sienna ze słynnym rynkiem w kształcie muszli, miejscem dorocznych gonitw konnych.

urlop w Europie
Widok z wieży – Torro w Siena
urlop w Europie
Wieża na rynku w Siennie
urlop w Europie
Stare Miasto w Siennie

5. Bułgaria- Słoneczny Brzeg i Nessebar na urlop

urlop w Europie
To nie żart, to plaża w Słonecznym Brzegu

Bułgaria ma różne oblicza, ale jest dość blisko, więc można dojechać samochodem a dodatkowo jest stosunkowo tania. Słoneczny Brzeg wydaje się miejscem idealnym na wypoczynek.

urlop w Europie
Plaża w Słonecznym Brzegu, jest dość tłoczno więc o miejsce trzeba nieco powalczyć

Stąd blisko do Nessebar, zabytkowego, urokliwego miasteczka, gdzie można wybrać się na pieszy spacer lub pojechać kolejką.

urlop w Europie
Widok na Nessebar
urlop w Europie
Nessebar, port rybacki

Jeśli nic się nie zmieni w pogodzie a nie chcecie marnować urlopu w deszczu i zimnie, weźcie na poważnie do serca te kierunki, które mogą się okazać się strzałem w dziesiątkę. Chyba, że macie jakieś inne plany to podzielcie się nimi. Może ktoś inny skorzysta z podpowiedzi. To co w drogę?

urlop w Europie
Uliczka na Snatorini
Komentuj jako użytkownik Facebooka
Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę, porady, kuchnia, fotografia, nurkowanie, organizacja podróży, Poznaj z nami świat