Stolica Gruzji – co warto zobaczyć w kilka dni – szczegóły we vlogu

tbilisi na kilka dni

Stolica Gruzji to jeden z najbardziej oczywistych punktów podróży po Gruzji. Warto jednak dobrze zastanowić się co zobaczyć a w związku z tym, jak długo pozostać w stolicy Gruzji. Dlatego polecamy nasz pierwszy vlog – Tbilisi na kilka dni. My byliśmy zaledwie trzy – wszystko poznawaliśmy dosłownie w biegu. Wiemy więc, że warto zaplanować tu nieco dłuższy pobyt by móc nacieszyć się zarówno zabytkami, łaźniami, kuchnią jak i nowoczesną częścią miasta.

stolica gruzji

Na pewno najważniejsze w Tbilisi jest centrum z odbudowywanym Starym Miastem. Obowiązkowym punktem jest twierdza Narikala i znajdująca się tuż obok figura Matki Gruzji. Spacerując poniżej twierdzy zobaczycie słynne siarkowe łaźnie, meczety, urokliwe hoteliki i knajpki.

stolica gruzji

W centrum znajduje się najważniejsza w Gruzji – katedra Soni. Biegiem i w jeden dzień pewnie można by zdążyć. Ale po co? Co to za zwiedzanie w biegu. Dlatego polecamy by zluzować i oddać się panującej w Gruzji atmosferze niewymuszonego błogostanu.

tbilisi na kilka dni

Tbilisi na kilka dni

Zapraszamy na pierwszego z dwóch części vlogów o Tbilisi.

Sporo ciekawych miejsc w Tbilisi pokazała nam załoga Georgia Adventure Club, która zabrała nas w kilka pięknych miejsc w Gruzji. Sprawdzona ekipa, którą gorąco polecamy.

Sprawdź też nasze wcześniejsze vlogi:

Jeśli spodobał Wam się ten vlog to wpadnijcie jeszcze na nasz kanał na Youtube i zostawcie suba. Dzięki

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx