Podcast Szalonych Walizek – o czym będziemy opowiadać?

podcast szalonych walizek

Zaczynamy podcastowe opowieści Szalonych Walizek

Podcast Szalonych Walizek to właściwie wstęp do podcastów. Zapraszamy do świata naszych opowieści o podróżach, spotkań z ciekawymi ludźmi, z którymi łączy nas pasja poznawania świata oraz wszystkich atrakcji związanych z podróżami lub dla których się podróżuje.

Nadawanie własnych podcastów w naszym wypadku jest chyba naturalną koleją rzeczy. Przeżyliśmy kawał życia, mnóstwo wspaniałych doświadczeń lecz nic nie inspirowało nas i nie dawało takiej radości jak podróże. Czasem lecimy gdzieś by nurkować a innym razem podziwiać piękno przyrody, kuchnię, wina, odkrywać piękno architektury czy podążać śladami filmowych produkcji. Każdy ma swój powód by ruszyć w świat. Jaki wybierzemy zależy tylko od nas lub czasem jest dziełem przypadku. O każdym z nich będziemy chcieli rozmawiać, podpowiadając jak zorganizować podróże, co zobaczyć i jak robić to mądrze, odpowiedzialnie i bezpiecznie. Naszymi gośćmi będą pasjonaci, eksperci obywatele świata, dla których podróż jest życiem a życie w podróży najlepszą szkołą życia.

Gdzie można znaleźć podcasty Szalonych Walizek?

Nasze podcasty znajdziesz na wszystkich popularnych platformach takich jak

Ty wybierzesz, która najbardziej Ci odpowiada. Zapraszamy do subskrypcji naszych podcastowych kanałów.

Czas na wstęp czyli #1 Podcast Szalonych Walizek

podcast szalonych walizek

Apple Podcast

podcast szalonych walizek

Google Podcast

Czym nagrywaliśmy tę rozmowę?

W ostatnim czasie testowaliśmy audio rozwiązania, które miały nam posłużyć do nagrywania podcastów zarówno w domu ale głównie w podróży. Nasze pojemnościowe mikrofony na kamerze zbierały zbyt dużo tła dźwiękowego. Natomiast zwykły mikrofon dynamiczny, niestety ma jak wiadomo, ograniczone pasmo przenoszenia dźwięku.

Aż trafiliśmy na system Saramonica – BLINK 500 B6. To rozbudowany zestaw dwóch nadajników i mikrofonów krawatowych z odbiornikiem przystosowanym do telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem i posiadających złącze lightning.

saramonic blink500 b6
zestaw Saramonic Blink 500 B6

To co dla nas było niezwykle ważne – to najmniejszy i najlżejszy na rynku odbiornik, którego zasięg sięga 50 m. Występuje w dwóch wersjach: dla systemów IOS oraz Android.

sarmonic blink 500 b6
odbiornik do iphone’a

Całość tego systemu jest tak niewielka, że spokojnie mieści się w dłoni i można włożyć do kieszeni kurtki. A moc absolutnie wystarczająca nie tylko dla początkującego ale i doświadczonego podcastera.

saramonic blink 500 b6
nadajnik Blink500

Mikrofony zbierają dźwięk bardzo selektywnie. Pasmo przenoszenia od 50 Hz do 18 kHz absolutnie wystarcza do nagrań rozmów a jeśli ktoś chce nad swoim nagraniem jeszcze popracować do zawsze jest jeszcze darmowy program Audacity.

Zestaw Saramonic BLINK 50 B6 jest dostępny m.in. w sklepie Infoto.pl i osobiście polecamy ich bo działają bardzo sprawnie i mają miłą obsługę.

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowany
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
trackback

[…] Podcast Szalonych Walizek […]

1
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x