Life in 20kg – czyli jak spakować życie w walizkę i ruszyć nurkować w świat

Podcast Life in20kg

Life in 20kg to blog tworzony z miłości do nurkowania, podróży a autorka tego bloga – Martyna Skura to wulkan energii! Z wykształcenia inżynier, z zawodu menadżerka, z zamiłowania podróżniczka, z przypadku nauczycielka angielskiego. Jak sama o sobie pisze – fanka sportów outdoorowych, miłośniczka nurkowania. Zje skorpiona, ale nie gotowaną marchewkę. Zapraszamy na podcast o tym jak spakować życie w 20kg i ruszyć nurkować w świat.

Gdy Martyna Skura kończyła studia stanęła przed wyborem – podążać drogą rówieśników, planować karierę, kupić stół i mieszkanie na kredyt czy jednak bilet lotniczy i ruszyć w świat. Jeśli znacie jej bloga Lifein20kg wiecie jak to się skończyło. Najpierw była Gruzja, później Chiny, Tajlandia a dalej jakoś to już poszło.

Jednak w trakcie podróży zdarzyło się coś co jeszcze bardziej odmieniło jej życie a było to nurkowanie. To miała być weekendowa przygoda z przyjaciółką, która zaczęła nową drogę życia. Kursy w Tajlandii, Egipcie rozpoczęły karierę zawodową, którą kontynuowała w Meksyku. Prawie 1.5 roku nurkowała na karaibskiej rafie, która do teraz jest jej wielką miłością.

Przez kilka miesięcy na Fidżi zajmowała się ochroną rafy i nabrzeża małych wysepek na Pacyfiku. Przez prawie rok pracowała na Malediwach jako instruktorka nurkowania i pomagała w ochronie rafy.

Jej życie jest przygodą. I o tej przygodzie, pięknej pasji i pomyśle na ciekawe życie jest nasz kolejny podcast.

A Martynę możecie znaleźć na:

Szalone Walizki podcast

Google Podcast

 
Apple podcast Szalone Walizki
 
Apple Podcast
 
Posłuchaj też naszego wstępnego podcastu skąd możesz dowiedzieć się o czym będziemy opowiadać w naszych podcastowych historiach

Czym nagrywaliśmy tę rozmowę?

W ostatnim czasie testowaliśmy audio rozwiązania, które miały nam posłużyć do nagrywania podcastów zarówno w domu ale głównie w podróży. Pojemnościowe mikrofony na kamerze zbierały zbyt dużo tła dźwiękowego. Zwykłe mikrofony dynamiczne, niestety miały ograniczone pasmo przenoszenia dźwięku.

Aż trafiliśmy na system Saramonica – BLINK 500 B6. To rozbudowany zestaw dwóch nadajników i mikrofonów krawatowych z odbiornikiem przystosowanym do telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem i posiadających złącze lightning.

saramonic blink 500 b6
zestaw Saramonic Blink500 B6

To co dla nas było niezwykle ważne – to najmniejszy i najlżejszy na rynku odbiornik, którego zasięg sięga 50 m. Występuje w dwóch wersjach: dla systemów IOS oraz Android.

sarmonic blink 500 b6
odbiornik do iphone’a

Całość systemu jest tak niewielka, że spokojnie mieści się w dłoni i można włożyć do kieszeni kurtki. A moc absolutnie wystarczająca nie tylko dla początkującego ale i doświadczonego podcastera.

nadajnik systemu Blink500 B6

Mikrofony zbierają dźwięk bardzo selektywnie. Pasmo przenoszenia od 50 Hz do 18 kHz absolutnie wystarcza do nagrań rozmów a jeśli ktoś chce nad swoim nagraniem jeszcze popracować do zawsze jest jeszcze darmowy program Audacity.

Zestaw Saramonic BLINK 50 B6 jest dostępny m.in. w sklepie Infoto.pl i osobiście polecamy ich bo działają bardzo sprawnie i mają miłą obsługę.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx