Blogowe Morsy 2 – dlaczego Mazury zimą są też atrakcyjne?

blogowe morsy 2

Morsowanie podróżników – po co i dlaczego?

Blogowe Morsy 2 to piękna idea spotkania podróżników, które ma pokazać, że Warmia i Mazury to nie tylko letnie landszafty. Jeśli mamy tak cudowną zimę jak tegoroczna to północno-wschodnia Polska o tej porze roku jest jednym z najbardziej uroczych zakątków kraju.

blogowe morsy 2

Bo przecież kąpiele w zimnej wodzie stały się ostatnio niezwykle modne, może za sprawą prozdrowotnych efektów jakich po nich oczekujemy. A my pisaliśmy zresztą o tym w poradniku: Jak zacząć morsowanie?

Ale powiedzmy sobie szczerze, nie robimy tego bo jest modnie, w końcu robiliśmy to już zanim modne się zaczęło. Ale co z tego, że my to wiemy. Dobrze gdy może to poczuć więcej osób.

Na początku 2021, kolejnego pandemicznego roku okazało się, że szczęściem jest móc spotkać się offline. Podobnie jak cieszyć się otwartymi hotelami i w pełni legalną, wspólną aktywnością na świeżym powietrzu. I może to sprawiło, że frekwencja podwoiła się, gościliśmy 24 blogi i 45 twórców.

Gdzie odbywały się Blogowe Morsy 2

jezioro Szeląg Mały
Gadulec, połówka Szalonych Walizek, Pojechana i Redaktor Podsiadły z Podróży Odbytej

Na blogowe spotkanie wybraliśmy piękny Hotel Anders w Starych Jabłonkach koło Ostródy. Hotel znany m.in. z organizacji Grand Slamów czyli eliminacji Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej jak i finałów Mistrzostw, które zawsze będziemy ciepło wspominać.

Morsowanie w jeziorze Szeląg Mały

Zaczęliśmy od rozgrzewki, którą poprowadziła Oktawia Nowacka. To brązowa medalistka pięcioboju z Rio de Janeiro w 2016 roku a obecnie również podróżniczka z kanału Ok Travelers.

Odzia ze swoim pięknym greyhoundem Muffinem

Stroje były idealnie dopasowane do nastrojów, które towarzyszą temu spotkaniu, które częścia od początku jst również ten słodki pelikan wraz z osobistym właścicielem.

blogowe morsy 2
blogowe morsy 2

Liczba podróżniczych ziomeczków, którzy w tym roku przybyli na Blogowe Morsy i która zdecydowała się wejść do wody, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

blogowe morsy 2
blogowe morsy 2
blogowe morsy 2
Ola – Pojechana
blogowe morsy 2
Dominika – Twój Plan w Podróży
blogowe morsy 2
Kinga – Gadulec i Asia – Słowiańska Wędrowniczka
blogowe morsy 2
Martyna Chomacka – Mastechef
blogowe morsy 2
Patryk – Językowa Siłka

Bardzo cieszy nas to, że morsowe, aktywne grono powiększa się z roku na rok.

blogowe morsy 2
Ognisko po morsowaniu

Po morsowaniu Hotel przygotował piękne ognisko i ciepłe przekąski za co serdecznie dziękowaliśmy i dziękujemy.

blogowe morsy 2
blogowe morsy 2
Celina – Cel w Podróży

Podobnie jak równie ciepło dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Jabłonek za przygotowanie pięknej dziury w 24 centymetrowym lodzie !!!

Poznajemy co to Sosna Taborska

Myśleliśmy, że morsowanko to najlepsze co się tego dnia wydarzy ale tak naprawdę najlepsze miało dopiero nadejść.

blogowe morsy 2
Wycieczka na ścieżce dydaktycznej Sosny Taborskiej

Najpierw ruszyliśmy na wycieczkę ścieżką dydaktyczną Sosny Taborskiej, która znajduje się niedaleko hotelu. Bo trzeba sobie powiedzieć, że te wyjątkowe drzewa na Mazurach Zachodnich znalazły idealne warunki by rosnąć ponad 200 lat i osiągać 40 metrów wysokości.

blogowe morsy 2
Sosna Taborska

Dlatego już w średniowieczu były najcenniejszym surowcem do budowy żaglowców a szczególnie ich masztów.

blogowe morsy 2

Kuchnia Hotel Anders w Starych Jabłonkach

A wieczorem z uwagi na pandemiczne obostrzenia było spotkanie przy ognisku i wspólna kolacja na świeżym powietrzu.

kuchnia Hotelu Anders

I tu hotel pokazał w arcymistrzowski sposób jak taka kolacja może wyglądać. Powiedzieć, że było pysznie to nic nie powiedzieć.

wędzone pstrągi
Pyszne, świeżo wędzone ryby z Hotelu Anders

Najlepsze szynki pieczone i wędzone w liściastym drewnie, jaki jedliśmy w życiu oraz pyszne burgery i wędzone pstrągi, które jakoś tak świetnie komponowały się z andaluzyjskim winem Marina Alta.

marina alta
blogowe morsy 2
Szynka – palce lizać
szynka z pieca

Były wędzone pstrągi i inne smakołyki, których zliczyć trudno a wszystko za sprawę naprawdę wybitnego i cenionego nie tylko przez nas szefa kuchni Hotelu Anders – Dariusza Strucińskiego, który miał nas zaskoczyć jeszcze na koniec pieczeniem jaszczura.

blogowe morsy 2
Dariusz Struciński – szef kuchni Hotelu Anders

Ale zanim to nastąpiło mieliśmy okazaję spróbować znakomitych, jak zawsze wędlin z jelenia i dzika z Puszczy Rominckiej oraz serów przygotowanych przez Hotel Ventus a później sękacza.

sękacz z puszczy
Sękacze z Żytkiejm

Bo do Starych Jabłonek dotarła również Pani Bożena Mikielska by zaprezentować jak piecze się prawdziwego Sękacza na Ogniu.

sękacz z puszczy
sękacz z puszczy

Pisaliśmy o nim już na blogu i mogliście pewnie zobaczyć naszą sękaczową przygodę także w filmie na Youtube.

Ale tego wieczora czekała jeszcze jedna niespodzianka czyli pieczenie jaszczura. Jaszczurem okazało się być drożdżowe ciasto wielkości bułeczek, które trzeba było rozciągnąć w formie paska i zawinąć na końcu przygotowanego wcześniej kija.

blogowe morsy 2

Tak przygotowany jaszczur trafiał do pieczenia nad ogniem. A po upieczeniu szef kuchni wypełniał go musem jabłkowym a całość okazała się naprawdę pyszna.

blogowe morsy 2

Ale i tak falliczny kształt jaszczura był powodem niejednego żartu😉.

Blogowe Morsy 2 – jak to się zaczęło?

blogowe morsy 1
Pamiętkowe foto ze Starego Miasta w Olsztynie – pierwsze Blogowe Morsy

O organizacji zimowych kąpieli w gronie podróżniczych ziomków myśleliśmy trzy lata wcześniej, gdy było to zdecydowanie mniej modne. Ale udało nam się dopiąć pierwsze spotkanie właściwie chwilę przed wybuchem pandemii, w lutym 2020 roku.

Pierwsze Blogowe Morsy

odbyły się w Olsztynie i chociaż w mniejszym składzie były również gorącym spotkaniem, pełnym energii jaką mają w sobie ludzie kochający podróże.

Blogi, które uczestniczyły w tegorocznym morsowaniu:

Komu dziękujemy za Blogowe Morsy 2 ?

blogowe morsy 2
Blogowa rodzina podróżników – nie cała bo reszta a jakże, w podróży😉

To piękne wydarzenie bez samych uczestników nie miałoby sensu bo to właśnie o spotkanie z nimi chodzi, więc chwała wszystkim, którzy przybyli i do wody wejść raczyli. Tym którzy nie wchodzili też chwała😉.

Za wsparcie, organizację dziękujemy:

Pozdrowienia Zimowa Warmia

Zobacz też nasz film jak piękna była Warmia tej zimy. Zapraszamy do subskrypcji kanału i włączenia dzwonka z powiadomieniami.

close
newsletter Szalonych Walizek

Cześć. Tu Dorota i Jarek. Miło Cię poznać.

Zapisz się na nasz newsletter i dołącz do grona osób ceniących wartościowe treści.

Nie spamujemy. Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i gratisach. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog o podróżach na własną rękę Doroty i Jarka. Porady, relacje. fotografia, nurkowanie, Szukasz inspiracji ? - znajdziesz u nas
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Spodobało się? Podziel się wrażeniami.x
()
x