Przez Polskę po wodzie – wszystkie filmy i teksty w jednym miejscu

przez polskę po wodzie

Międzynarodowa Droga Wodna E70 w pigułce

rzeka szkarpawa

Nieprzypadkowo tworzymy tekst „Przez Polskę po wodzie” w takim okresie czyli zimą. Może to zaskakiwać osoby niedoświadczone ale początek roku to okres planowania podróży wszelkiej maści sprzętem pływającym, czas na wstępne i docelowe rezerwacji. Dlatego zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie teksty i filmy z naszej podróży życia jaką odbyliśmy w 2021 roku.

rejs przez polskę

Właśnie wtedy przepłynęliśmy houseboatem Polskę, ze wschodu na zachód, po Międzynarodowej Drodze Wodnej E70. Tę podróż planowaliśmy również w okresie zimowym ale zrealizowaliśmy ją w sierpniu i wrześniu 2021.

przez polskę po wodzie

I bardzo dobrze, bo zwykle wiosną w polskich rzekach i kanałach jest więcej wody. Dla odmiany my planując nasz rejs na koniec lata mogliśmy realnie sprawdzić czy wody jest wystarczająco dużo by przepłynąć ten odcinek MDWE70 liczący około 550 km.

kanał bydgoski

Przez Polskę po wodzie – filmy

Wszystkie filmy z rejsu po MDWE70

Pomorskie po MDWE70

Warmia i Mazury – Zalew Wiślany po MDWE70

Kujawsko-Pomorskie po MDWE70

Wielkopolska po MDWE70

Lubuskie po MDWE70

MDWE70 – podsumowanie rejsu

Gorąco zapraszamy na nasz kanał na Youtube po więcej filmów z naszych podróży nie tylko po Polsce ale i świecie. Dlatego kliknij suba i włącz dzwonek z powiadomieniami by nic nie umknęło Twojej uwadze.

Teksty z rejsu „Przez Polskę po wodzie” po MDWE70

Sporo cennych i przydatnych informacji znajdziesz właśnie w filmach podrzuconych powyżej ale kompendium wiedzy to teksty, które również przygotowaliśmy po zrealizowaniu tej wyprawy.

Praktyczne informacje o tej trasie znajdziesz również na tych stronach

Rejs po Zalewie Wiślanym

Przed rozpoczęciem tego rejsu, przepłynęliśmy się też wzdłuż warmińsko-mazurskiej części Zalewu Wiślanego. I dlatego polecamy również ten tekst poniżej. Znajdziesz w nim opisy atrakcjy tej części regionu z większym naciskiem na część lądową tej trasy niż wodną.

Hej, dołącz do nas 😎

Jeśli czujesz, że to również Twoje miejsce zapisz się na newsletter. Raz w tygodniu maile, nowe teksty, filmy, przepisy kuchenne i podwodne ciekawostki. Zero spamu! Zobacz naszą Politykę Prywatności, dowiedz się więcej.

Szalone Walizki
Szalone Walizki
Szalony Walizki - blog podróżniczy Doroty i Jarka. O podróżowaniu po 50tce z perspektywy czterech żywiołów: wody, ziemi, powietrza i... podniebienia. Zostań z nami i znajdź swoją inspirację.
0 0 zagłosowane
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej komentowane
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
Spływ kajakowy -Pomorskie. Poznaj różnorodność Wierzycy i Szkarpawy
10 miesięcy temu

[…] i wymagającą. Szkarpawą ponieważ to jedna z rzek leżących na trasie polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, która nas szczególnie […]

1
0
Uwielbiamy Twoje opinie. Prosimy zostaw komentarz lub gwiazdki oceniające artykułx